Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Jarema i Mikołaj Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
UE powinna być oparta na wartościach chrześcijańskich 2021-12-05
- Miejmy nadzieję, że Unię Europejską uda się skierować na właściwe tory. Unia oparta na wartościach chrześcijańskich to jedyny wybór, który może nieść ze sobą jakąkolwiek przyszłość dla naszych dzieci i wnuków - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski z portalu Salon24.pl. Gośćmi audycji byli także: Wojciech Reszczyński z Programu 3 Polskiego Radia oraz Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci".
[...] >>>więcej
Zmarł Jacek Gulla. Miał 73 lata 2021-12-04
Po długiej chorobie zmarł Jacek Luzar Gulla, artysta malarz, filozof, poeta i eseista publikujący przed laty m.in. w "East Village Eye" i "Nowym Dzienniku". Przeżył 73 lata.
[...] >>>więcej
Oliwia Nawrot Miss Polski North America 2021 2021-12-03
Piękne dziewczyny, wszystkie pochodzenia polskiego, ale zamieszkałe na stałe w Stanach Zjednoczonych, ubiegały się o koronę Miss Polski North America 2021. Ta prestiżowa, doskonale zorganizowana impreza odbyła się w niedzielę 14, listopada 2021 roku w sali teatralnej luksusowego hotelu FAENA w Miami Beach na Florydzie, nad samym brzegiem oceanu.
[...] >>>więcej
100-lecie Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 2021-12-02
Dziękczynną mszą św. oraz okolicznościową akademią uczczono historyczny jubileusz związany ze stuletnią działalnością Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jersey City. Był to także wyjątkowy dzień dla jej dyrektorki - Bogusławy Huang, która w tym roku obchodzi 35-lecie pracy pedagogicznej w tej placówce oświatowej.
“Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości” – Józef Piłsudski.
[...] >>>więcej
Wspólne patrole bojowe Rosji i Chin wokół Japonii 2021-12-02
Rosja i Chiny regularnie organizują wspólne manewry morskie wokół Japonii - donosi radio Echo Moskwy, powołując się na publikację japońskiej gazety Asahi. Z tekstu wynika, że rosyjskie i chińskie samoloty oraz okręty regularnie organizują bojowe patrole w przestrzeni powietrznej i morskiej otaczającej Wyspy Japońskie.
[...] >>>więcej
Jest świadomość, że Rosja nie jest wiarygodnym partnerem 2021-12-02
Obchodzimy dzisiaj 30-lecie uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy. Nasz wschodni sąsiad nieustannie odczuwa zagrożenie ze strony Rosji. - Wiarygodność Kremla w oczach Zachodu jest coraz mniejsza - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Jan Piekło, były ambasador Polski na Ukrainie.
[...] >>>więcej
Radio Maryja już 30 lat służy Bogu, Kościołowi i Polsce 2021-12-02
Już w najbliższą sobotę będziemy dziękować Bogu i Matce Najświętszej za 30 lat posługi Radia Maryja. Jak podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel rozgłośni, będzie to okazja do ponownego oddania Matce Bożej Radia Maryja oraz dzieł przy nim powstałych.
[...] >>>więcej
Migranci czekają na ewakuację z Białorusi. Jest nowe nagranie z lotniska 2021-12-02
Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że na lotnisku w Mińsku jest wiele osób, które czekają na loty ewakuacyjne. Na dowód zamieścił nagranie, na którym widać ludzi siedzących lub leżących na podłodze.
[...] >>>więcej
Koronawirus mniej groźny w Afryce niż w Europie? 2021-12-02
Społeczeństwa afrykańskie są dużo młodsze od europejskich, w związku z tym ludzie tam są odporniejsi. Jest więcej młodzieży, która jest silniejsza. Być może to stąd wynika stosunkowo lepszy wynik, jeśli chodzi o liczbę raportowanych zakażeń w krajach Afryki. Nie bez znaczenia jest też jakość spożywanego jedzenia. Mieszkańcy Afryki jedzą o wiele mniej artykułów mocno przetworzonych niż ma to miejsce na kontynencie europejskim. W Europie jesteśmy bardziej ściśnięci w miastach i mamy częstsze kontakty, a w Afryce tak nie jest". Są tam też duże miasta, ale jest ich niewiele. Ludność ma mniej okazji, żeby się zarażać. Kraje Afryki mają mniejszy dostęp do szczepionek, także antycovidowych". W ogóle mają mniejszy dostęp do lekarstw, do technologii. Większość szczepień, które odbyły się na kontynencie afrykańskim przyjęli mieszkańcy Republiki Południowej Afryki - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Krzysztof Kulig, ekspert ds. Afryki.
[...] >>>więcej
15-latek otworzył ogień do uczniów i nauczycieli. Zmarła kolejna ofiara strzelaniny w stanie Michigan 2021-12-02
Do czterech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych strzelaniny w szkole na przedmieściach Detroit, największego miasta amerykańskiego stanu Michigan. 17-letni uczeń zmarł w szpitalu.
[...] >>>więcej
Michigan school shooting suspect allegedly posted ominous threat, pics of gun before massacre 2021-12-02
The Michigan school shooting suspect allegedly declared “now I become death” and posted on Facebook a picture of the semi-automatic handgun used in the massacre before he opened fire on classmates and teachers at Oxford High School, according to reports.
[...] >>>więcej
Maszty oświetleniowe w okolicach Terespola ostrzelane z broni pneumatycznej 2021-12-02
W okolicach Terespola ostrzelane zostały maszty oświetleniowe ustawione przez żołnierzy Wojska Polskiego na granicy z Białorusią. Reflektory zostały zniszczone w wyniku strzałów z broni pneumatycznej. Ostrzału dokonano z terenu Białorusi.
[...] >>>więcej
Omikron jest już w Kalifornii 2021-12-01
Jest pierwszy przypadek wariantu Omikron koronawirusa w USA. Jak donoszą amerykańskie media, wykryto go w Kalifornii u pacjenta, który właśnie powrócił z Republiki Południowej Afryki. Był w pełni zaszczepiony. Ma umiarkowane objawy Covid-19. Nie wiadomo ile osób zaraził w czasie swej podróży do USA.
[...] >>>więcej
Kolejny dzień przeceny na Wall Street 2021-12-01
Na amerykańskich rynkach akcji nadal rządzi strach przed nowym wariantem koronawirusa oraz obawa przed szybszym niż oczekiwano zaostrzeniem polityki monetarnej przez Fed. O wyniku sesji przesądziło ostatecznie pojawienie się na ok. trzy godziny przed jej zakończeniem wiadomości o wykryciu pierwszego przypadku zarażenia Omikronem w USA.
[...] >>>więcej
Barbados stał się republiką 2021-12-01
Królowa Elżbieta II przestała być głową państwa Barbados. W uroczystości proklamowania republiki uczestniczył jej syn książę Karol. Dotychczasowa gubernator generalna Sandra Mason została zaprzysiężona na pierwszego prezydenta.
[...] >>>więcej
Budowa 187-kilomerowej zapory na granicy polsko-białoruskiej 2021-12-01
Budowa ok. 187-kilomerowej zapory na granicy polsko-białoruskiej będzie wymagała ok. 51 tys. ton stali, której dostawy w całości zabezpieczy Grupa Węglokoks. Na bazie dostarczonych przez Grupę profili i kształtowników powstanie ponad 37 tys. przęseł – wynika z informacji Węglokoksu.
[...] >>>więcej
Śnieg sparaliżował Francję i Hiszpanię 2021-11-30
Intensywne opady śniegu sparaliżowały w niedzielę wieczorem ruch na autostradzie A89 między Lyonem a Clermont-Ferrand w środkowo-wschodniej Francji; w pobliżu Thiers w zaspach utknęły setki samochodów. Operator autostrady A89, firma Vinci, rozdziela wśród uwięzionych w samochodach ludzi gorące napoje i jedzenie. Wskutek przechodzącej przez Hiszpanię śnieżycy Arwen w niedzielę wieczorem zablokowanych zostało w całym kraju kilkaset dróg.
[...] >>>więcej
Adwent – czas radosnego oczekiwania 2021-11-28
W niedzielę 28 listopada rozpoczyna się Adwent – czas szczególnie ważny dla wiernych kościołów chrześcijańskich, który bezpośrednio poprzedza Święta Bożego Narodzenia. To również okres duchowego przygotowania do upamiętnienia narodzin Jezusa Chrystusa, w którym jednym z najważniejszych zadań jest pojednanie się z Bogiem i ludźmi.
[...] >>>więcej
Wariant Omikron już w Holandii? Ponad 60 zakażonych koronawirusem w samolotach z RPA do Amsterdamu 2021-11-27
U 61 osób, które przyleciały wczoraj do Amsterdamu z Republiki Południowej Afryki, stwierdzono zakażenie koronawirusem. To, czy chodzi o nowy, niebezpieczny, wariant Omikron, wykażą kolejne testy.
[...] >>>więcej
Omikron - nowy wariant koronawirusa 2021-11-27
Nowy wariant koronawirusa może być poważnym zagrożeniem - twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia. Chodzi o wariant, wykryty po raz pierwszy dwa dni temu w Republice Południowej Afryki. WHO nazwała go "Omikron". Omikron jest już obecny w RPA i kilku krajach na południu Afryki, a także w Belgii, Hong Kongu i w Izraelu.
[...] >>>więcej
W RPA wykryto nowy, agresywny wariant koronawirusa. Pierwsze kraje zawieszają loty z Afryki 2021-11-27
Naukowcy z Republiki Południowej Afryki poinformowali, że odkryli nowy wariant koronawirusa. Jest niezwykle agresywny, silnie mutuje i może atakować osoby, które wcześniej przechorowały COVID-19. Izrael nie tylko nie wpuszcza mieszkańców RPA, lecz także zabronił swoim obywatelom wyjazdów do tego kraju.
[...] >>>więcej
Pół tony kokainy w holenderskim porcie 2021-11-27
Wartość uliczna przejętych narkotyków wynosi według prokuratury 57 mln euro. Holenderska służba celna udaremniła przemyt w porcie w Rotterdamie. W kontenerze z mango, który przypłynął statkiem z Brazylii, znaleziono 497 kg kokainy. Ładunek był przeznaczony dla małej firmy w Bleiswijk, znajdującej się niedaleko portu.
[...] >>>więcej
Premier Morawiecki po spotkaniu z Merkel: bronimy zewnętrznej granicy UE, bronimy również Niemiec 2021-11-26
Relacje polsko-niemieckie są z pewnością fundamentalne dla spójności Unii Europejskiej; my obecnie bronimy zewnętrznej granicy UE, a w związku z tym także Niemiec przed wielką falą uchodźców - powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.
[...] >>>więcej
Pfizer pozwał pracownicę Chun Xiao Li za kradzież tajemnic szczepionki na COVID-19 2021-11-26
Pfizer pozwał pracownicę, która odchodząc z firmy po 15 latach skopiowała poufne dokumenty zawierających informacje dotyczące szczepionki na COVID-19, informuje Reuters. W pozwie, który został złożony w sądzie Federalnym w San Diego koncern farmaceutyczny oskarżył Chun Xiao Li, swoją dyrektor ds. statystyki. Zarzucił jej złamanie zobowiązania do poufności przez skopiowanie bez zgody ponad 12 tys. plików. Chodzi m.in. o wewnętrzne oceny i rekomendacje dotyczące szczepionki na koronawirusa opracowanej przez Pfizera wraz z niemiecką spółką BioNTech. Koncern uważa, że Li działała z premedytacją, bo są dowody iż wielokrotnie próbowała zacierać ślady.
[...] >>>więcej
Summers: Fed w końcu uznał, że przegrzał gospodarkę 2021-11-26
Były sekretarz skarbu Lawrence Summers uważa, że włodarze polityki monetarnej z Fed przyznali w końcu, iż gospodarka jest przegrzana, o czym świadczy największy wzrost cen od ponad trzech dekad, informuje Bloomberg na swojej stronie internetowej.
[...] >>>więcej
28 tysięcy nowych zakażeń w Czechach. Rząd wprowadził stan wyjątkowy 2021-11-26
Od północy w Czechach obowiązuje stan wyjątkowy, wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa. Ministerstwo zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie prawie 28 tysięcy nowych zakażeń. W szpitalach jest ponad 6 tysięcy chorych na COVID-19.
[...] >>>więcej
Premier Włoch zablokował już trzecie chińskie przejęcie w tym roku 2021-11-26
Premier Mario Draghi sprzeciwił się już trzeciemu przejęciu z udziałem chińskiej firmy od objęcia przez jego rząd władzy we Włoszech w lutym tego roku, informuje Reuters.
[...] >>>więcej
Zakatował na śmierć człowieka w Alejach Jerozolimskich. Złapany w Dorohusku 2021-11-26
Na przejściu granicznym na polsko-ukraińskiej granicy zatrzymany został sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego doszło w sierpniu na jednej ze stołecznych ulic. Pochodzący z Ukrainy mężczyzna w swoim kraju był już skazywany za podobne czyny.
[...] >>>więcej
W ośrodku dla migrantów w Wędrzynie wybuchł bunt 2021-11-26
W Wędrzynie w województwie lubuskim wybuchł bunt w strzeżonym ośrodku dla migrantów. Przed budynki wyszło ok. 100 agresywnych mężczyzn, którzy zdemolowali część wyposażenia w ośrodku. W ośrodku w Wędrzynie przebywają aktualnie 604 osoby - Są to sami mężczyźni, z czego 358 osób to obywatele Iraku.
[...] >>>więcej
Szef Interpolu oskarżony o tortury 2021-11-25
Nowym prezydentem Interpolu został Ahmed Nasir ar-Raisi. Wybór dotychczasowego inspektora w ministerstwie spraw wewnętrznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich budzi jednak spore kontrowersje. Urzędnik jest oskarżony o tortury i arbitralne zatrzymania. Przeciwko ar-Raisiemu wniesiono skargi karne w pięciu krajach, w tym we Francji, gdzie Interpol ma siedzibę oraz w Turcji, w której dokonuje się wyborów na to stanowisko.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |

Warning: Unknown(): Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively. in Unknown on line 0