Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Benedykt i Iga Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
Lawiny we francuskich Alpach. Zginęło siedem osób 2021-05-10
Siedem osób zginęło w sobotę w dwóch lawinach we francuskich Alpach, w departamencie Sabaudii. Władze ostrzegają o wciąż wysokim ryzyku zejścia kolejnych lawin i odradzają wychodzenie w góry. Od początku sezonu we Francji w lawinach zginęło 35 osób.
[...] >>>więcej
Sadiq Khan pozostanie burmistrzem Londynu na drugą kadencję 2021-05-09
Dotychczasowy burmistrz Londynu Sadiq Khan z Partii Pracy wygrał czwartkowe wybory i pozostanie na tym stanowisku na drugą kadencję - ogłoszono w sobotę wieczorem. Jego zwycięstwo okazało się jednak mniej przekonujące niż wskazywały sondaże. Khan dostał nieco ponad milion głosów pierwszego wyboru, czyli 40 proc., a jego główny rywal, Shaun Bailey z Partii Konserwatywnej - niespełna 900 tys., czyli niespełna 36 proc. Ponieważ żaden z 20 kandydatów ubiegających się o stanowisko burmistrza nie uzyskał ponad 50 proc. głosów pierwszego wyboru, dwaj pierwsi - czyli Khan i Bailey - przeszli do drugiej rundy.
[...] >>>więcej
1,5 tys. euro za bochenek chleba 2021-05-09
Najdroższy chleb świata wypiekany jest w małej miejscowości Algatocin koło Malagi (Andaluzja) i kosztuje 1480 euro za 400-gramowy bochenek. Składnikiem usprawiedliwiającym cenę chleba, jest dodatek jadalnego złota i srebra w postaci pyłu, płatków i listków, dodawanych do masy i posypywanych po bochenku.
[...] >>>więcej
W Niemczech mieszka już 6 milionów muzułmanów 2021-05-04
Gdy w 2015 roku nasi zachodni sąsiedzi otworzyli swoje granice dla imigrantów, wówczas zamieszkiwało tam 5,3 mln muzułmanów. W porównaniu do tamtego okresu, według najnowszych badań, dziś w Niemczech jest ich o ponad milion więcej.
[...] >>>więcej
3 maja: Święto Maryi Królowej Polski 2021-05-04
3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
[...] >>>więcej
Konstytucja 3 Maja 2021-05-03
Trzeci Maja to szczególna data – tego dnia w 1791 r. w Warszawie uchwalono pierwszą w Europie konstytucję. Ponad 130 lat później w 1923 r. Kongregacja Obrzędów Stolicy Apostolskiej wyznaczyła na 3 maja święto Matki Bożej Królowej Polski, a do Litanii Loretańskiej dołączono wezwanie: Królowo Korony Polskiej.
[...] >>>więcej
Międzynarodowe Święto Pracy. Franciszek przypomina o Św. Józefie Rzemieślniku 2021-05-01
Na profilu Pontifex na Twitterze, redagowanym w dziewięciu językach, Watykan zamieścił następujące słowa Franciszka: "Praca Świętego Józefa przypomina nam, że sam Bóg, który stał się człowiekiem, nie wzgardził pracą". "Prośmy Świętego Józefa Rzemieślnika, abyśmy z pełnym przekonaniem mogli powiedzieć: żaden młody człowiek, żadna osoba, żadna rodzina nie powinna być bez pracy".
[...] >>>więcej
Nowe wezwania w Litanii do św. Józefa 2021-05-01
„Custos Redemptoris” (dosł. „opiekun/stróż Odkupiciela”),
„Servus Christi” (dosł. „sługa Mesjasza/Chrystusa”),
„Minister salutis” (dosł. „sługa/szafarz zbawienia”),
„Fulcimen in difficultatibus” (dosł. „podpora/wsparcie w trudnościach”),
„Patronus exsulum” (dosł. „patron wygnańców/wykluczonych”),
„Patronus afflictorum” (dosł. „patron strapionych/zasmuconych/cierpiących”),
„Patronus pauperum” (dosł. „patron ubogich/biednych”) – to siedem nowych wezwań w Litanii do św. Józefa ogłoszonych przez Stolicę Apostolską 1 maja 2021 roku.
[...] >>>więcej
USA i Australia zamykają granice dla podróżujących z Indii 2021-05-01
Kolejne kraje wprowadzają ograniczenia w podróżach do Indii, które zmagają się z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Tymczasowy zakaz wjazdu dla obcokrajowców przybywających z tego kraju ogłosiły USA. Władze Australii nie będą wpuszczać na swoje terytorium nawet posiadaczy australijskich paszportów, którzy w ciągu ostatnich 14 dni odwiedzili Indie.
[...] >>>więcej
230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 2021-05-01
Najbardziej poczytny litewski portal Delfi publikuje tekst premiera Mateusza Morawieckiego z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Szef rządu przypomina w nim, że polsko-litewska droga do nowoczesności prowadziła przez bezkrwawą reformę systemu władzy.
[...] >>>więcej
Chiny odnotowały spadek ludności. To pierwsza taka sytuacja od półwiecza 2021-04-28
Chiny po raz pierwszy od półwiecza odnotowały spadek ludności - pisze "Financial Times" powołując się na źródła znające wyniki przeprowadzonego w ubiegłym roku spisu powszechnego. Według danych oficjalnych, w 2010 roku kiedy przeprowadzono poprzedni spis powszechny, w Chinach mieszkało 1,34 mld osób. Według ówczesnych prognoz, w 2020 roku miało być o 80 mln Chińczyków więcej. Wyniki spisu powszechnego z 2020 roku na razie nie zostały jednak oficjalnie upublicznione.
[...] >>>więcej
Francja. Apel wojskowych wzywających do obrony kraju przed islamizmem 2021-04-27
20 emerytowanych generałów opublikowało tekst, w którym ostrzegają przed wojną domową i wzywają polityków do podjęcia działań, aby jej uniknąć. Pod apelem podpisało się stu oficerów i ponad tysiąc żołnierzy.
[...] >>>więcej
Belgia zamyka granice dla wszystkich przyjeżdżających z Indii 2021-04-27
Belgia zakazuje czasowo wjazdu dla wszystkich przyjeżdżających z Indii, Brazylii i Republiki Południowej Afryki. Tak zdecydowali przedstawiciele władz federalnych i regionalnych. Decyzja jest związana z bardzo trudną sytuacją pandemiczną w tych krajach.
[...] >>>więcej
Dramatyczna sytuacja w Indiach. Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem 2021-04-27
Tlen, lekarstwa i sprzęt medyczny zostaną dostarczone do Indii w najbliższych dniach przez kraje członkowskie Unii Europejskiej. Władze w Delhi uruchomiły unijny mechanizm ochrony ludności cywilnej. Indie zmagają się z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem, w szpitalach brakuje wolnych łóżek i tlenu.
[...] >>>więcej
Hiszpańscy prawnicy bronią krzyży. Rządząca radykalna lewica chce ich zburzyć setki 2021-04-22
- Hiszpania zamienia się w kraj, gdzie prześladuje się wiarę i rodzinę - wskazała Polonia Castellanos, przewodnicząca Stowarzyszenia Prawników Chrześcijańskich (AEAC). Powiedziała, że na terenie całej Hiszpanii lokalne rządy lewicowe usiłują wyburzyć setki krzyży znajdujących się w przestrzeni publicznej.
[...] >>>więcej
DCT Gdańsk chce być Singapurem Bałtyku 2021-04-21
Terminal DCT Gdańsk obsłużył 15 milionów kontenerów. DCT Gdańsk, największy terminal kontenerowy na Bałtyku, świętuje kolejny kamień milowy w swoim rozwoju. Terminal obsłużył od momentu otwarcia w 2007 roku 15 milionów TEU (kontenerów 20-stopowych).
[...] >>>więcej
NBP: stan aktywów rezerwowych Polski wzrósł do ponad 134,8 mld EUR 2021-04-21
Stan oficjalnych aktywów rezerwowych Polski i pozostałych aktywów w walutach obcych wzrósł w marcu do 134 mld 814 mln euro ze 134 mld 764 mln w lutym - wynika z opublikowanych w środę danych NBP.
[...] >>>więcej
Polska trzecia na świecie w inwestycjach 2021-04-21
30 zagranicznych firm ogłosiło w lutym, że wyda nad Wisłą 1,2 mld USD. Lepsze okazały się tylko USA i Hiszpania. Polska znalazła się na podium pod względem liczby i wartości ogłoszonych w lutym bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ).
[...] >>>więcej
Ropa zdrożała przez tydzień o ponad 6 proc. 2021-04-20
Ropa drożała w tym tygodniu w związku z prognozami wskazującymi wzrost popytu na surowiec opublikowanymi przez Międzynarodową Agencję Energii oraz OPEC. Trzeci tydzień z rzędu spadły także zapasy ropy w USA.
[...] >>>więcej
UNICEF: liczba nieletnich migrantów przy granicy z USA wzrosła dziewięciokrotnie 2021-04-20
Z 380 do prawie 3,5 tys. wzrosła od początku roku liczba nieletnich migrantów w Meksyku próbujących dotrzeć do Stanów Zjednoczonych. Przebywają oni w zatłoczonych schroniskach przy granicy, a ponad połowa jest bez rodziców - wynika z danych Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).
[...] >>>więcej
Słowo Boże to siła i przewodnik w świecie pełnym problemów 2021-04-18
Wszyscy, nawet ci, którzy nie nazywają siebie ludźmi wierzącymi, w Biblii mogą znaleźć wartości miłości, wolności oraz wzajemnego poszanowania, na których budować możemy nasze życie społeczne. Biblia to siła i przewodnik w świecie pełnym problemów i wyzwań. Europa i łacińska kultura Zachodu, której jesteśmy częścią, rodzi się ze słowa Ewangelii, lub generalnie rzecz ujmując z Biblii. Z myślą o popularyzacji Biblii odbędzie się piąte już Narodowe Czytanie Pisma Świętego, inaugurujące Tydzień Biblijny. W tym roku wydarzenia te zbiegają się z 1055 rocznicą Chrztu Polski. Prawa i wartości zawarte w Ewangelii kształtowały nasze prawa i zwyczaje, kształtowały naszą literaturę, muzykę, naukę, odbijały się w architekturze i malarstwie, żeby stworzyć wielkie dziedzictwo kulturowe, któremu na imię Polska - mówi ks. dr hab. Marcin Kowalski, z Sekcji Nauk Biblijnych KUL oraz Papieskiej Komisji Biblijnej.
[...] >>>więcej
Nowe cuda świętego stygmatyka O. Pio 2021-04-17
Od śmierci Ojca Pio minęły 52 lata, a nadal mówi się o nim tak, jakby żył. Ojciec Pio daje konkretne znaki swej obecności wśród ludzi. Sam kiedyś powiedział, że gdy Jezus wezwie go do siebie, on poprosi Boga, aby zostawił go na świecie, gdyż jako ojciec chce prowadzić do raju każdego, kto się do niego zwróci. Często bywam w San Giovanni Rotondo, prowadzę pielgrzymki do tego świętego stygmatyka i widzę, jak ludzie opuszczają to sanktuarium – są poruszeni, odmienieni. Mówią, że to miejsce zostawia niezatarty ślad w ich sercach; niektórzy czują zapach kwiatów, wielu doświadcza Bożego działania – i to są fakty - mówi Brat Roman Rusek, kapucyn, który który niemal na co dzień spotyka się z ludźmi doznającymi łask za wstawiennictwem św. Ojca Pio.
[...] >>>więcej
Cenzura w Amazon. Serwis blokuje książki krytykujące LGBT i gender 2021-04-16
Internetowy serwis amazon.com w ostatnim czasie zdecydował się na wycofanie dwóch książek ze sprzedaży, które - zdaniem serwisu - były obraźliwe i naruszały regulamin portalu. O sprawie poinformował serwis CatholicNewsAgency.com. Według portalu chodzi o książkę autorstwa Marii Keffler. "Desist, Detrans, & Detox: Getting Your Child Out of the Gender Cult" jest przewodnikiem dla rodziców, którzy nie chcą postrzegać „tożsamości płciowej” w formie narzucanej przez zwolenników ideologii gender. Wcześniej Amazon wycofał ze sprzedaży książkę „When Harry Became Sally: Responding to the Transgender Moment”, autorstwa Ryana T. Andersona.
[...] >>>więcej
Twitter blokuje konserwatywnego aktywistę. To on ujawnił propagandę CNN przy wyborach w USA 2021-04-16
Twitter zablokował konto Jamesa O'Keefe, założyciela grupy Project Veritas. Organizacja w ostatnim czasie opublikowała wypowiedzi jednego z dyrektorów stacji CNN, który przyznał, że w trakcie kampanii wyborczej jego sieć produkowała "propagandę" mającą na celu pokonanie prezydenta Donalda Trumpa podczas wyborów w 2020 roku.
[...] >>>więcej
Izrael jest bliski osiągnięcia odporności zbiorowej na COVID-19 2021-04-15
Ok. 68 proc. z 9,3 mln Izraelczyków wytworzyło już przeciwciała przeciw Covid-19. Ponad 57 proc. całej populacji kraju przyjęło pełny cykl szczepień.
[...] >>>więcej
Coraz bardziej napięta sytuacja w Donbasie 2021-04-15
- Ewentualny ponowny wybuch konfliktu militarnego na Ukrainie może mieć ogromne konsekwencje. Stwarza to bezpośrednie zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
[...] >>>więcej
Trwają przygotowania do beatyfikacji siostry Laury Mainetti. Zakonnicę zamordowały satanistki 2021-04-15
Beatyfikacja włoskiej siostry zakonnej zaplanowana jest na 6 czerwca, czyli w rocznicę jej śmierci. Uroczystość odbędzie się na stadionie miejskim w Chiavennie, na północy Włoch. Miejsce wybrano nie przypadkowo. To właśnie tam, w Chiavennie, siostra Laura Mainetti pracowała z młodzieżą i została bestialsko zamordowana.
[...] >>>więcej
Mutacja koronawirusa. Francja zawiesza wszystkie połączenia lotnicze z Brazylią 2021-04-13
Francja zawiesza wszystkie połączenia lotnicze z Brazylią. W Brazylii panuje wariant koronawirusa P.1, jest on bardziej zaraźliwy i bardziej odporny na szczepionkę niż inne szczepy wirusa SARS-CoV-2. Od kilku dni francuscy eksperci ostrzegają przed brazylijską mutacją SARS-CoV-2, która - zdaniem niektórych - może spowodować czwartą falę pandemii. Według lekarzy wariant ten jest odporny na niektóre szczepionki i zaraża przede wszystkim osoby w wieku poniżej 40 lat.
[...] >>>więcej
USA zaleca wstrzymanie szczepień zastrzykami Johnson & Johnson 2021-04-13
Federalne agencje zdrowia wezwały do przerwania szczepień preparatem firmy Johnson & Johnson. Powodem są obawy dotyczące rzadkich, aczkolwiek poważnych skutków ubocznych.
[...] >>>więcej
W marcu deficyt budżetowy USA sięgnął 659,6 mld USD 2021-04-13
Był trzeci pod względem wielkości w historii. W marcu ubiegłego roku sięgał 119 mld USD.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |

Warning: Unknown(): Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively. in Unknown on line 0