Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Aneta i Justyna Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
Ropa najdroższa od października 2018 r. 2021-06-11
Ceny ropy w Stanach Zjednoczonych powróciły ponad poziom 70 USD za baryłkę.
[...] >>>więcej
Jak wyglądało zaćmienie Słońca na świecie? 2021-06-10
W Polsce jak i wielu innych krajach na świecie mogliśmy podziwiać w czwartek częściowe zaćmienie Słońca. Oto kilka zdjęć pokazujących częściowe zaćmienie Słońca w Stanach Zjednoczonych, Polsce, na Ukrainie...
[...] >>>więcej
Polska jest drugim największym światowym eksporterem mrożonych truskawek 2021-06-10
W latach 2017-2019 byliśmy liderem, ale straciliśmy tę pozycję na rzecz Meksyku - piszą w najnowszym raporcie ekonomiści PIE.
[...] >>>więcej
USA: w maju ceny konsumenckie wzrosły o 0,6 proc. 2021-06-10
Inflacja CPI wzrosła w maju o 0,6 proc. miesiąc do miesiąca i 5 proc. proc. rok do roku - wynika z czwartkowych danych Bureau of Labor Statistics.
[...] >>>więcej
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Najwyższa dobowa liczba zakażeń od końca lutego 2021-06-10
Najwyższą od końca lutego liczbę nowych zakażeń koronawirusem - 7540 - wykryto w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii, a w szpitalach z powodu COVID-19 znów jest powyżej tysiąca osób - poinformował w środę rząd w Londynie.
[...] >>>więcej
Joe Biden przybył do Wielkiej Brytanii 2021-06-10
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przyleciał do Wielkiej Brytanii. Jest to pierwszy przystanek na jego europejskiej trasie, podczas której weźmie między innymi udział w szczycie G-7, spotka się też z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
[...] >>>więcej
Rekordowy poród. Na świat przyszły pierwsze w historii dziesięcioraczki 2021-06-09
W RPA odbył się niecodzienny poród. 37-latka urodziła dziesięcioraczki - siedmiu chłopców i trzy dziewczynki. Pobiła tym samym światowy rekord liczby dzieci urodzonych przy jednej ciąży. Łącznie z dwoma sześcioletnimi bliźniakami, kobieta ma już dwanaścioro dzieci.
[...] >>>więcej
Zaostrzenie przepisów w Korei Północnej. Kara śmierci za zagraniczny ubiór 2021-06-07
Władze Korei Płn. zaostrzyły przepisy, by wyrugować z kraju zagraniczne wpływy kulturowe. Za oglądanie filmów z Korei Płd., USA czy Japonii można trafić do obozu pracy na 15 lat, a za ich posiadanie grozi nawet kara śmierci – podał w poniedziałek portal BBC.
[...] >>>więcej
W Chinach aresztowano 1,1 tys. osób za pranie pieniędzy na rynku kryptowalut 2021-06-06
Chińska policja aresztowała ponad 1,1 tys. osób podejrzewanych o wykorzystywanie kryptowalut do legalizowania pieniędzy pochodzących z nielegalnej działalności, donosi Reuters.
[...] >>>więcej
Biden znosi zarządzenie Trumpa w/s TikToka i WeChata 2021-06-05
Prezydent USA Joe Biden w środę podpisał dekret wykonawczy, który znosi wprowadzony przez poprzednika zakaz działalności aplikacji TikTok i WeChat. Donald Trump chciał, by ich operacje w Stanach Zjednoczonych przejęły amerykańskie firmy.
[...] >>>więcej
Wstrzymanie budowy Baltic Pipe. Na rzecz Rosji i Niemiec działają potężne lobby 2021-06-04
W czwartek duński operator systemu przesyłowego Energinet poinformował, że Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie środowiskowe dla rurociągu Baltic Pipe, którym ma płynąć gaz z Norwegii przez Danię do Polski.
[...] >>>więcej
Kamala Harris ma przebudować system wyborczy 2021-06-02
Prezydent Joe Biden poinformował, że desygnuje wiceprezydent Kamalę Harris do kierowania działaniami Białego Domu w celu przebudowy i federalizacji systemu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Reforma prawa wyborczego to inicjatywa prezydenckiej administracji i Partii Demokratycznej, zakłada ona liberalną i automatyczną rejestrację wyborców oraz znosi konieczność identyfikacji osoby głosującej.
Ustawa, której sprzeciwiają się Republikanie, została przyjęta w Izbie Reprezentantów, lecz nie uzyskała większości w komisji Senatu, co utrudnia jej dalsze przegłosowanie. W stanach, zarządzanych przez Republikanów, przyprowadzane są reformy ordynacji, mające na celu uszczelnienie procesu wyborczego i wymogu identyfikacji wyborców.
[...] >>>więcej
USA straciły swoją niezależność energetyczną 2021-06-02
Według komentatora Fox News Deroya Murdocka w rezultacie polityki prezydenta Joe Bidena Stany Zjednoczone straciły swą niezależność energetyczną. Murdock w ten sposób krytykuje decyzje obecnego gospodarza Białego Domu w sprawie rurociągów Keystone XL, Colonial Pipeline i Nord Stream 2. Murdock zarzuca Bidenowi, że w związku z odrzuceniem decyzji byłego prezydenta USA Donalda Trumpa o uruchomieniu rurociągu Keystone XL, pracę straciło ok. 11 tys. osób. "Podczas gdy ci nagle bezrobotni Amerykanie narzekali, prezydent Rosji Władimir Putin wiwatował"
Murdock wytknął prezydentowi Bidenowi nagradzanie Kremla poprzez zniesienie sankcji na firmę nadzorującą gazociąg Nord Stream 2. Nord Stream 2 doda 3,3 miliarda dolarów do rocznego PKB Rosji i umożliwi reżimowi Putina dalsze wykorzystywanie rosyjskich zasobów energetycznych do wywierania presji politycznej w całej Europie.
[...] >>>więcej
Szczepionka Pfizera może powodować zapalenie mięśnia sercowego 2021-06-02
Kilkaset przypadków w Izraelu.
Izraelskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że szczepienie na koronawirusa szczepionką Pfizera może mieć związek z zaobserwowaną niewielką liczbą przypadków zapalenia mięśnia sercowego, głównie u młodych mężczyzn.
[...] >>>więcej
Krwawe wybory w Meksyku. Zamordowano 88 kandydatów 2021-06-01
W niedzielę 6 czerwca w Meksyku odbędą się wybory do władz lokalnych i parlamentu. W kampanii wyborczej bardzo aktywne stały się liczne meksykańskie gangi i lokalne grupy przestępcze. W ciągu ostatnich kilku miesięcy z ich rak zginęło 88 osób ubiegających się w wyborach o różne stanowiska. Miejscowe media określają obecną kampanię jako "najkrwawszą w historii Meksyku". Zdaniem meksykańskich ekspertów ds. bezpieczeństwa celem zamachów jest nie tylko fizyczna eliminacja zagrażającym gangom kandydatów, ale też zastraszenie wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby zagrozić interesom karteli narkotykowych.
[...] >>>więcej
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego 2021-05-30
W niedzielę 30 maja jest Święto Trójcy Świętej.
Dzisiejsze słowo Boże przypomina nam o niezbywalnym prawie i obowiązku głoszenia Ewangelii wszystkim ludziom oraz narodom. Skierowany do Apostołów misyjny nakaz Chrystusa: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28, 19), choć odnosi się całego Kościoła, to w pierwszym rzędzie dotyczy papieża i wszystkich biskupów.
[...] >>>więcej
Biden przedstawił budżet. Biliony na politykę klimatyczną. 300 plus na każde dziecko 2021-05-29
Prezydent USA Joe Biden przesłał do Kongresu przyszłoroczny budżet państwa, który opiewa na rekordową kwotę 6 bilionów dolarów. Zakłada on znaczny wzrost wydatków na obszary priorytetowe dla Demokratów - infrastrukturę, edukację oraz ochronę zdrowia. Budżet Joe Bidena przewiduje też comiesięczne wypłaty w kwocie 250 lub 300 dolarów na każde dziecko.
[...] >>>więcej
Nowy wariant koronawirusa wykryty w Wietnamie 2021-05-29
W Wietnamie wykryto nowy, hybrydowy wariant koronawirusa, który łączy w sobie cechy odmiany brytyjskiej i indyjskiej. Wariant ten jest odpowiedzialny za podwojenie liczby zakażeń w ciągu zaledwie miesiąca.
[...] >>>więcej
USA: ceny benzyny najwyższe od siedmiu lat 2021-05-28
Po raz pierwszy od 7 lat cena za galon benzyny w USA przekroczyła trzy dolary. Media alarmują, że gdzieniegdzie mogą wystąpić braki paliwa. Tymczasem w kraju zaczął się długi weekend związany z poniedziałkowym Dniem Pamięci. W podróż wyruszy 34 mln Amerykanów.
[...] >>>więcej
Nie będzie komisji ws. zamieszek na Kapitolu 2021-05-28
Republikanie w Senacie zablokowali powołanie komisji do zbadania okoliczności szturmu zwolenników prezydenta Donalda Trumpa na siedzibę Kongresu, do którego doszło 6 stycznia. Głosując przeciw komisji argumentowali, że mogłaby zostać wykorzystana politycznie przez Demokratów. W 100-osobowym Senacie demokratom nie udało się zebrać wymaganych 60 głosów. Za komisją głosowało 54 senatorów, w tym sześcioro republikanów.
[...] >>>więcej
Podpisz petycję w/s uwolnienia Andrzeja Poczobuta 2021-05-27
My wydawcy i polscy dziennikarze wzywamy władze Białorusi do natychmiastowego zwolnienia z więzienia dziennikarza Andrzeja Poczobuta. Wzywamy też do zwolnienia z więzień i aresztów wszystkich zatrzymanych dziennikarzy białoruskich. Nie będziemy przymykać oczu na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Domagamy się uwolnienia więźniów politycznych, umęczonych za kratami reżimu Łukaszenki. Dziś, przy pełnej izolacji, zamkniętych granicach, czujemy się bezsilni. Ponieważ nie jesteśmy w stanie w żaden inny sposób upomnieć się o prześladowanych na Białorusi, 28 maja 2021 roku o godz. 14.00 organizujemy pikietę pod Ambasadą Białorusi w Warszawie. Tę petycję, wręczymy wówczas przedstawicielowi ambasady. To jedyny sposób, w jaki możemy domagać się uwolnienia uwięzionych dziennikarzy. Żądamy też stanowczej reakcji Europy i świata wobec działań władz Białorusi skierowanych przeciwko dziennikarzom.
Stowarzyszenie Gazet Lokalnych
[...] >>>więcej
Polska kropka kwantowa PureBlue.dots pójdzie w świat 2021-05-26
6 mln zł dofinansowania z NCBR pomoże start-upowi QNA Technology skomercjalizować osiągnięcie naukowców, na które niecierpliwie czekają m.in. producenci wyświetlaczy.
[...] >>>więcej
8 mln Polaków pracowało zdalnie w czasie pandemii 2021-05-26
Blisko 8 mln Polaków pracowało zdalnie w czasie pandemii – poinformował w środę ING Bank Śląski, przedstawiając wyniki międzynarodowego badania "Finansowy Barometr ING".
[...] >>>więcej
Mocno rosną zyski chińskich firm 2021-05-26
Zyski chińskich przedsiębiorstw produkcyjnych rosną w spektakularny sposób.
[...] >>>więcej
Cyfrowy dolar coraz bliżej 2021-05-26
Przełom dla bankowości w USA?
Rezerwa Federalna posuwa się naprzód w swoich wysiłkach zmierzających do opracowania własnej waluty cyfrowej.
[...] >>>więcej
W USA zatwierdzono lek na COVID-19 2021-05-26
Działa przeciwko wszystkim groźnym wariantom.
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała w środę zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach COVID-19 leku o nazwie Sotrovimab, opartego na przeciwciałach klonalnych, opracowanego przez firmy GlaxoSmithKline i Vir Biotechnology.
[...] >>>więcej
Chiny największym eksporterem do Wielkiej Brytanii 2021-05-25
Chiny zdetronizowały Niemcy i po raz pierwszy w historii awansowały na pozycję numer jeden wśród kierunków importowych do Wielkiej Brytanii.
[...] >>>więcej
Uprowadzenie samolotu w Mińsku 2021-05-24
Wczoraj białoruskie służby zmusiły samolot lecący na trasie Ateny - Wilno do lądowania w Mińsku, aby aresztować białoruskiego blogera Ramana Pratasiewicza.
[...] >>>więcej
Zabójstwo 11-letniego Sebastiana. Morderca zatrzymany 2021-05-24
Sebastian zaginał w sobotę - wyszedł na plac zabaw w Dąbrówce Małej w Katowicach, miał wrócić o godz. 19.00, ale wysłał mamie SMS, w którym poprosił o zgodę na przedłużenie zabawy o pół godziny. Mama się zgodziła, Sebastian jednak nie wrócił do domu i nie nawiązał już kontaktu z rodziną.
[...] >>>więcej
Runęła kolejka górska we włoskich Alpach. Zginęło 14 osób 2021-05-24
Do 14 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar katastrofy kolejki górskiej we włoskich Alpach w Piemoncie - podały media w niedzielę wieczorem.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |

Warning: Unknown(): Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively. in Unknown on line 0