Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Stanisław i Irena Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
17 września 1939 Armia Czerwona zaatakowała Polskę 2021-09-17
W niedzielę 17 września 1939 roku Armia Czerwona przekroczyła granice Rzeczpospolitej, aby połączyć się z wojskami III Rzeszy. Dokonał się ponowny zabór naszego kraju, będący także osobistą zemstą Stalina za klęskę roku 1920 r.
[...] >>>więcej
Węgiel znów podstawowym źródłem energii w Niemczech 2021-09-15
Jak wynika z oficjalnych danych, w 2021 roku to właśnie węgiel był najważniejszym źródłem energii elektrycznej. Niezwykle słabe wiatry wiosną i kulejące zdolności energii wiatrowej doprowadziły do powrotu do węgla w Niemczech. Pomimo wycofywania się z węgla, to węgiel kamienny i brunatny były najważniejszym źródłem wytwarzania energii elektrycznej w Niemczech w pierwszej połowie 2021 roku. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, produkcja elektrowni węglowych wzrosła o 35,5 proc., do 70,2 mld kWh.
[...] >>>więcej
Giganci technologiczni wydają prawie 100 mln euro rocznie na lobbing w UE 2021-09-13
Branża informatyczna ma większą siłę lobbingu niż sektor farmaceutyczny, finansowy czy paliw kopalnych, wydając rocznie ponad 97 mln euro, by wpłynąć na podejmowanie decyzji w Unii Europejskiej - wynika z raportu Corporate Europe Observatory i LobbyControl, o którym pisze brukselski portal EUobserver. Zaledwie 10 firm odpowiada za prawie jedną trzecią łącznych wydatków lobby technologicznego, a Google, Facebook i Microsoft przeznaczają na to ponad 5 mln euro każde. Pozostałe to Apple, Huawei, Amazon Europe, Vodafone Belgium, QUALCOMM, Intel i IBM.
[...] >>>więcej
18-letnia Emma Raducanu finalistką US Open 2021-09-13
Brytyjka Emma Raducanu zwyciężyła w wielkoszlemowym turnieju tenisowym US Open na twardych kortach w Nowym Jorku. W finale 18-letnia Raducanu wygrała z 19-letnią Kanadyjką Leylah Fernandez 6:4, 6:3. Mecz trwał godzinę i 51 minut.
[...] >>>więcej
Daniił Miedwiediew zwycięzcą US Open 2021-09-13
Daniił Miedwiediew pokonał Serba Novaka Djokovica 6:4, 6:4, 6:4 w finale tenisowego US Open. Rosjanin wywalczył pierwszy tytuł wielkoszlemowy i sprawił, że lider światowego rankingu nie zdobył tzw. Kalendarzowego Wielkiego Szlema.
[...] >>>więcej
Nowy Jork: od dziś mandaty za brak przepustki covidowej w miejscach publicznych 2021-09-13
Mieszkańcy Nowego Jorku, którzy chcą pójść do restauracji czy do kina, muszą okazać dowód, że zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Władze miasta rozpoczęły egzekwowanie restrykcyjnych przepisów.
[...] >>>więcej
USA: Demokraci zgłosili jedną z największych podwyżek podatków w historii 2021-09-13
Demokraci z Izby Reprezentantów zgłosili w poniedziałek projekt ustawy podwyższającej stawki podatków dla korporacji oraz najbogatszych Amerykanów. Reforma ma wygenerować prawie 3 bln dolarów. Projekt zgłoszony przez szefa komisji budżetowej Izby Reprezentantów Richarda Neala zakłada zwiększenie najwyższej stawki podatku dochodowego - dla osób zarabiających ponad 435 tys. dolarów rocznie - z 37 do 39,6 proc.
[...] >>>więcej
Papież z wizytą na Słowacji 2021-09-13
Papież Franciszek w pierwszym przemówieniu na Słowacji w niedzielę powiedział przedstawicielom innych wyznań chrześcijańskich: "Tutaj, w sercu Europy, rodzi się pytanie: czy my, chrześcijanie, straciliśmy nieco zapał głoszenia i proroctwo świadectwa?".
[...] >>>więcej
Niemiecka służba kontrwywiadu: 2 tys. islamistów może stanowić zagrożenie terrorystyczne 2021-09-13
Zdaniem służb kontrwywiadu, "blisko 2 tys. islamistów w Niemczech jest niebezpiecznych, zdolnych do działań terrorystycznych i ataków" – informuje "Die Welt".
[...] >>>więcej
Zamiast szefa sycylijskiej mafii aresztowano turystę 2021-09-13
Aresztowany w zeszłą środę w Hadze mężczyzna, który miał być według prokuratury szefem sycylijskiej mafii okazał się być turystą z Wielkiej Brytanii, który przyjechał do Holandii na Grand Prix Formuły 1.
[...] >>>więcej
FBI odtajniło dokument dot. śledztwa ws. ataków na WTC 2021-09-13
FBI opublikowało pierwszy dokument, dotyczący śledztwa ws. zamachów z 11 września 2001 roku. W raporcie zawarto sugestie, jakoby w przygotowywaniu ataków mogli uczestniczyć saudyjscy współpracownicy w USA. Odtajnienia dokumentu domagały się rodziny ofiar zamachów.
[...] >>>więcej
Transport morski notuje rekordowe zyski 2021-09-13
Koszty frachtu kontenera o wymiarach 12,2x2,4x2,6 m wzrosły w ciągu roku pięciokrotnie; obecnie jego wynajęcie na trasie z Chin do Europy kosztuje 14 287 dolarów. Cały handel drogą morską obejmuje około 80 procent handlu światowego.
[...] >>>więcej
Od hrabianki do franciszkanki 2021-09-12
Zamieniła hrabiowski pałac na ubogą celę zakonną. 12 września zostanie beatyfikowana z prymasem kard. Stefanem Wyszyńskim, z którym połączyło ją Dzieło Lasek. Czaccy należeli do grona znamienitych i zamożnych polskich rodów. Z domu, dzięki zatrudnieniu doborowych nauczycielek, wyniosła znakomite wykształcenie. Władała biegle czterema językami, pięknie tańczyła, dobrze grała na fortepianie – najchętniej utwory Chopina.
Od dzieciństwa uwielbiała jazdę konną, co stało się bezpośrednią przyczyną jej kalectwa. Jeździła brawurowo, lubiła skakać przez przeszkody. Kiedy miała 22 lata, jedna z takich przejażdżek u rodziny na Wołyniu zakończyła się tragicznie. Podczas jednego z upadków doznała pęknięcia siatkówki w oczach.
[...] >>>więcej
Co zobaczyłem podczas beatyfikacji? 2021-09-12
Kilkanaście godzin temu wróciłem z beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. W pamięci zostały dziesiątki wspomnień i skojarzeń. Podniosła liturgia, porywający śpiew połączonych chórów przy akompaniamencie orkiestry, przejmujący serce widok osób ociemniałych uczestniczących w liturgii.
Na godzinę przed rozpoczęciem Mszy św. ludzie na placu często robili użytek w swoich smartfonach z Googla. Pani siedząca obok mnie ze zdumieniem odkryła pod hasłem „Wyszyński” punkty ABC Społecznej Krucjaty Miłości i wyszeptała: „Myśl dobrze o wszystkich – nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego.”
[...] >>>więcej
Uroczystości beatyfikacyjne Prymasa Wyszyńskiego i Matki Czackiej - 53 zdjęcia 2021-09-12
Z udziałem najwyższych władz państwowych – prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu oraz członków rządu na czele z premierem - rozpoczęła się w niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Msza św. beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Liturgii przewodniczy prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro.
[...] >>>więcej
Tutaj Matka Boża mówiła po polsku 2021-09-12
W 2017 roku przypadła 140. rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie – małej warmińskiej wsi, położonej między Olsztynem a Ostródą. Były to jedyne objawienia na ziemiach historycznie polskich, a do tego Matka Boża mówiła po polsku! Maryja objawiła się Justynie Szafryńskiej (13 lat) i Barbarze Samulowskiej (12 lat). Objawienia trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 r.
[...] >>>więcej
Adoracja Eucharystii odmieniła moje życie 2021-09-12
Podczas trwającego w Budapeszcie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego wśród licznych wydarzeń modlitewnych i kulturalnych znalazł się czas na świadectwa o mocy Eucharystii. Jednym z nich podzieliła się była protestancka misjonarka Barbara Heil. Adoracja Jezusa w Eucharystii zmieniła moje życie – powiedziała.
[...] >>>więcej
Pragnąłbym takiej Polski, o jakiej myślał kard. Wyszyński 2021-09-12
- Pragnąłbym takiej Polski, o jakiej myślał kard. Wyszyński – powiedział minister Przemysław Czarnek podczas Konferencji pt. „Stefan Kardynał Wyszyński – wychowawca, nauczyciel i mąż stanu”, która odbywa się dziś na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
[...] >>>więcej
Polskie ofiary ataków terrorystycznych na WTC 2021-09-11
Maria Jakubiak, Dorota Kopiczko, Jan Maciejewski, Łukasz Milewski, Anna Piętkiewicz-DeBin, Józef Piskadło, Gina Sztejnberg i Norbert Szurkowski... To osiem różnych osób, których łączą trzy elementy – wszyscy urodzili się w Polsce, pracowali w World Trade Center i zginęli w północnej wieży podczas zamachu 9/11. Właśnie mija 20 lat od tego straszliwego momentu. Nowy Dziennik publikuje zdjęcia i biografie polskich ofiar ataków terrorystycznych na WTC.
[...] >>>więcej
Jak uciekałam z World Trade Center 2021-09-11
Był 11 września 2001 r. Dochodziła dziewiąta. Nagle, w biurze na 82. piętrze w wieży północnej usłyszałam potworny huk, przypominający łamiący się beton. Samolot uderzył w wieżę. Wyraźnie odczułam przechylanie się jej w jedną stronę, a później w drugą.
[...] >>>więcej
Weterani rozgoryczeni decyzjami Bidena w/s Afganistanu 2021-09-11
- Poczułem wściekłość, gdy zobaczyłem talibów w amerykańskich mundurach, zabawiających się amerykańską bronią, podnieconych i świętujących. Jako Amerykanin nie mam słów, gdy widzę coś takiego po 20 latach od 11 września - mówi Sean Maroney, były amerykański dziennikarz, który pracował w Afganistanie w 2009 i 2010 roku.
Amerykańscy weterani są jedną z grup najbardziej emocjonalnie związanych z sobotnią rocznicą zamachów na Nowy Jork i Waszyngton. To właśnie oni w ostatnich dwóch dekadach służyli podczas misji w Afganistanie i w Iraku.
Dzięki polityce Bidena talibowie mają teraz najsilniejszą pozycję militarną od 2001 roku. Amerykanie pozostawili tam broń i sprzęt wojskowy warty ponad 80 miliardów dolarów.
W ciągu ostatnich 20 lat w Afganistanie zginęło 2,5 tysiąca amerykańskich żołnierzy.
[...] >>>więcej
20. rocznica zamachów na World Trade Center 2021-09-11
Dziś mija 20. rocznica zamachów z 11 września.
15 spośród 19 terrorystów, którzy je przeprowadzili, było Saudyjczykami. Nazwiska ponad 2700 ofiar zostaną dzisiaj odczytane na Ground Zero w Nowym Jorku. To ofiary największych zamachów terrorystycznych w historii. Mija 20 lat, odkąd porwane przez Al-Kaidę samoloty wbiły się w wieże Światowego Centrum Handlu. Samoloty spadły też na Waszyngton i na pole w Pensylwanii.
[...] >>>więcej
USA: Kongresmani i ich pracownicy nie muszą się szczepić 2021-09-11
Members of Congress, staff exempt from Biden COVID-19 vaccine mandate
President Joe Biden’s sweeping federal employee vaccine mandate announced this week does not apply to members of Congress, employees who work for Congress or the federal court system, White House press secretary Jen Psaki confirmed on Thursday.
Through an Executive Order issued by Biden, all federal workers — including the White House, all federal agencies and all members of the armed services — must take the COVID-19 vaccine with no testing option to opt out. However, the new rule does not apply to members of Congress, congressional employees or employees within the federal court system.
[...] >>>więcej
USA zaostrzają restrykcje. Biden ogłosił nowy obowiązek szczepień 2021-09-10
Prezydent USA Joe Biden ogłosił w czwartek, że miliony pracowników federalnych będą objęte ścisłym obowiązkiem szczepień przeciw COVID-19. Nakaz szczezpień lub poddawania się regularnym testom na COVID-19 wprowadzono też obowiązkowo w firmach powyżej 100 pracowników.
W przemówieniu nie było żadnej empatii, tłumaczenia, zachęcania tylko nakaz szczepienia.
Kongresmani i ich pracownicy nie muszą się szczepić.
Members of Congress, staff exempt from Biden COVID-19 vaccine mandate
President Joe Biden’s sweeping federal employee vaccine mandate announced this week does not apply to members of Congress, employees who work for Congress or the federal court system, White House press secretary Jen Psaki confirmed on Thursday. Through an Executive Order issued by Biden, all federal workers — including the White House, all federal agencies and all members of the armed services — must take the COVID-19 vaccine with no testing option to opt out. However, the new rule does not apply to members of Congress, congressional employees or employees within the federal court system.
[...] >>>więcej
Szef VW: przyszłość należy do samochodów autonomicznych 2021-09-09
Szef koncernu Volkswagen Herbert Diess oświadczył w niedzielę, że przyszłość należy do samochodów autonomicznych (bez kierowcy), a nie tylko elektrycznych. W Europie era silników spalinowych ma zakończyć się w 2035 r.
[...] >>>więcej
USA: Ropa zdrożała, cena gazu najwyższa od 7 lat 2021-09-09
Ropa i gaz ziemny drożały wyraźnie w środę na giełdzie nowojorskiej. Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z październikowych kontraktów rósł o 1,4 proc. do 69,30 USD. Kurs gazu z październikowych kontraktów rósł na koniec sesji o 7,6 proc. do 4,914 USD za 1 mln BTU. To najwyższa cena gazu od 2014 roku.
[...] >>>więcej
Hiszpania walczy z islamskim terroryzmem 2021-09-09
Pandemia nie osłabiła aktywności terrorystów działających na terenie Hiszpanii. Tylko w 2020 r. wytoczono im blisko 180 procesów sądowych, wynika z szacunków Krajowego Sądu Karnego i Administracyjnego (Audiencia Nacional) w Madrycie. Wśród wszystkich rozpoczętych procesów sprawy dotyczące radykalnych muzułmanów planujących zamach stanowiły ponad 73 proc. przypadków. Z kolei ponad 16 proc. spraw wszczętych wobec podejrzanych o terroryzm dotyczyło osób związanych z baskijską organizacją ETA, a blisko 11 proc. należących do innych grup przestępczych lub działających w pojedynkę.
[...] >>>więcej
Strzelaniny w Szwecji pochłonęły życie już kilkudziesięciu osób 2021-09-09
W 2021 r. do końca sierpnia w wyniku strzelanin zginęło w Szwecji 35 osób, najwięcej w historii takich statystyk.
W tym roku do końca sierpnia miało miejsce w Szwecji 220 strzelanin. W całym 2020 roku dokonano ich 366.
[...] >>>więcej
Meksyk: silne trzęsienie ziemi w pobliżu kurortu Acapulco 2021-09-08
Trzęsienie ziemi wystąpiło w południowym Meksyku, epicentrum znajdowało się w miejscowości Guerrero w pobliżu Acapulco. Wstrząsy osiągnęły 7,0 stopnia w skali Richtera. Trzęsienie wywołało panikę w stolicy kraju - mieście Meksyk. Tam również zatrzęsły się budynki, mieszkańcy wybiegli na ulice. W południowej części miasta doszło do przerw w dostawie prądu. Kołysanie budynków nastąpiło nawet 300 kilometrów od epicentrum.
[...] >>>więcej
W Chinach zakazano korepetycji 2021-09-08
W Chinach prywatni korepetytorzy nie będą już mogli prowadzić zajęć pozalekcyjnych w formule online. Zakazane będzie wykorzystywanie komunikatorów, czy platform oferujących transmisje na żywo. W Chinach sektor korepetycji wart był ponad 120 miliardów dolarów w skali roku.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |

Warning: Unknown(): Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively. in Unknown on line 0