Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Iwona i Sabina Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
Tesla wybudowała centrum B+R i centrum danych w Szanghaju 2021-10-26
Tesla poinformowała w poniedziałek, że zakończyła budowę centrum badawczo-rozwojowego oraz centrum danych, które są zlokalizowane w Szanghaju. W tym mieście amerykańska firma produkuje swoje dwa pojazdy - Model 3 i Model Y, pisze Reuters.
[...] >>>więcej
Tesla Model 3 najchętniej kupowanym elektrykiem na świecie 2021-10-26
W I kwartale 2021 roku najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym na świecie była Tesla Model 3.
Ranking TOP10 przygotowany przez portal EV-Sales prezentuje się następująco:
[...] >>>więcej
W III kwartale 2021 r. strata netto Banku Millennium wyniosła 311 mln zł 2021-10-26
Strata netto grupy Banku Millennium w trzecim kwartale 2021 roku wyniosła 311,3 mln zł, podczas gdy rok wcześniej zysk wynosił 60 mln zł - poinformował bank w raporcie
[...] >>>więcej
Autosan wyprodukował autobus na wodór 2021-10-26
Producent autobusów firma Autosan z Sanoka wyprodukowała pierwszy autobus zasilany wodorem. Pojazd będzie miał oficjalną premierę na rozpoczynających się w środę Międzynarodowych Targach Transportu Publicznego TRANSEXPO w Kielcach. W autobusie zamontowany został silnik elektryczny wraz z modułem zasilania z ogniwem paliwowym. Magazyn energii stanowią baterie litowo-tytanowe oraz zbiorniki wodoru.
[...] >>>więcej
Polacy wracają z emigracji 2021-10-26
O 176 tysięcy spadła w ubiegłym roku liczba Polaków przebywających czasowo za granicą - szacuje GUS. Za najgwałtowniejszy odwrót z emigracji od lat odpowiadają niemal w całości powroty z Wielkiej Brytanii. Rok 2020 był trzecim z kolei rokiem, w którym odnotowano zmniejszenie się liczby stałych mieszkańców Polski przebywających w Wielkiej Brytanii, liczba ta spadła o około 164 tys. (24,2 proc.).
[...] >>>więcej
Hertz zamówił 100 tys. samochodów Tesli 2021-10-26
Sieć wypożyczalni samochodów Hertz złożyła zamówienie na 100 tys. samochodów Tesli za 4,2 mld USD, co jest największym w historii zakupem floty pojazdów elektrycznych - ustalił Bloomberg. Samochody zostaną dostarczone w ciągu najbliższych 14 miesięcy.
[...] >>>więcej
85 USD za ropę WTI pierwszy raz od 2014 roku 2021-10-26
Ropa WTI z grudniowych kontraktów drożała w poniedziałek o 1,5 proc. do 85,01 USD. Cena ropy Brent z kontraktów na ten sam miesiąc rosła w tym samym czasie o 1,1 proc. do 86,48 USD.
[...] >>>więcej
Chmura Google’a made in Poland 2021-10-25
Centrum rozwoju technologii Google Cloud zajmie 14 pięter jednej z wież Warsaw Hub. Amerykański gigant zatrudni setki inżynierów.
[...] >>>więcej
Premier Morawiecki w "Financial Times": mamy do czynienia z dyskryminacyjnym traktowaniem i dyktatem ze strony KE 2021-10-25
Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z dziennikiem "Financial Times" zarzucił Komisji Europejskiej, że stawia Polsce żądania, "przystawiając jej pistolet do głowy". Wezwał Brukselę, by - jeśli chce rozwiązać spór wokół praworządności - wycofała groźby sankcji prawnych i finansowych.
[...] >>>więcej
Rosja: dochody z ropy i gazu wzrosną w tym roku o 50 mld USD 2021-10-25
Wzrost dochodów Rosji ze sprzedaży ropy i gazu może w tym roku sięgnąć 50 mld USD dzięki wysokim cenom surowców.
[...] >>>więcej
Wypadek na planie filmowym. Alec Baldwin zastrzelił reżyserkę zdjęć Halynę Hutchins 2021-10-24
Do tragicznego wypadku doszło do na planie filmu "Rust", którego producentem jest Alec Baldwin, gra w nim również główną rolę. Wskutek wystrzału z pistoletu ciężko ranne zostały dwie osoby, z których jedna zmarła, a druga jest w stanie krytycznym. Ofiarą śmiertelną jest 42-letnia reżyserka zdjęć zdjęć Halyna Hutchins. 48-letni reżyser Joel Souza odniósł obrażenia i jest pod opieką lekarzy z Regionalnego Centrum Medycznego im. Christusa St. Vincenta.
[...] >>>więcej
Specyficzne zachowanie Joe Bidena w CNN 2021-10-24
Wracają pytania o stan zdrowia prezydenta USA. Prezydent Joe Biden udzielał wywiadu telewizji CNN. Podczas zadawania mu pytania przez prowadzącego, prezydent USA kilkanaście sekund stał nieruchomo z wystawionymi do przodu zaciśniętymi dłońmi. Joe Biden ma prawie 79 lat i jest najstarszym przywódcą Stanów Zjednoczonych.
[...] >>>więcej
Francuski poseł: działania Brukseli wobec Polski przypominają trochę stalinowski proces 2021-10-23
- Polski Trybunał Konstytucyjny pokazał w końcu, gdzie jest miejsce Unii Europejskiej. Pokazał, że UE składa się z krajów, które mogą podejmować własne decyzje - powiedział podczas debaty w PE dot. praworządności w Polsce Nicolas Bay z francuskiego Frontu Narodowego.
[...] >>>więcej
"Przestańcie łajać i karać Polaków i Węgrów". Zdecydowane słowa słowackiego europosła 2021-10-23
- Proszę przestać wobec Polaków i Węgrów znajdować jakiekolwiek nowe przesłanki do tego, aby ich łajać i karać. Europejska praworządność, o której mówicie, to alternatywne narzędzie kontroli, narzucania liberalnej agendy w krajach rządzonych przez rządy konserwatywne - mówił w imieniu europosłów niezależnych w PE europoseł Milan Uhrik.
[...] >>>więcej
43 lata temu Jan Paweł II zainaugurował swój pontyfikat 2021-10-22
We wspomnienie liturgiczne Jana Pawła II uroczystą mszę świętą przy jego grobie odprawił arcybiskup Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski wraz z grupą polskich biskupów jest w Rzymie z wizytą ad limina Apostolorum.
[...] >>>więcej
Jeremy Clarkson: W Polsce wszyscy bylibyśmy szczęśliwi 2021-10-17
Jeremy Clarkson, były prowadzący słynnego programu "Top Gear", w swoich tekstach dla "The Times" zwykle porusza tematy dotyczące aktualnej sytuacji w Wielkiej Brytanii. W najnowszym felietonie zastanawiał się, gdzie w poszukiwaniu lepszego życia mogliby wyemigrować Brytyjczycy. Wskazał, że dobrym miejscem jest Polska.
[...] >>>więcej
Ropa WTI zdrożała w ciągu tygodnia o blisko 4 proc. 2021-10-16
Kontrakty terminowe na ropę WTI zdrożały w trakcie piątkowego zamknięcia, a ceny w USA wzrosły w ciągu tygodnia o blisko 4 proc.
[...] >>>więcej
Francja: żółte kamizelki wracają na ulice z powodu wzrostu cen paliw, energii i gazu 2021-10-16
Jak informują media francuski ruch „żółtych kamizelek” ponownie wraca na ulice i ronda francuskich miast. W sobotę miały miejsce kolejne manifestacje, a ich uczestnicy protestowali przeciwko znacznemu wzrostowi cen paliw, energii i gazu.
[...] >>>więcej
Multimilioner Robert Durst skazany na dożywocie za morderstwo 2021-10-16
Pochodzący z rodziny magnatów nieruchomości 78-letni multimilioner Robert Durst został skazany przez sąd w Kalifornii na dożywotnie więzienie bez możliwości zwolnienia warunkowego za zamordowanie swojej przyjaciółki Susan Berman w 2000 r. Chociaż proces w Kalifornii dotyczył tylko morderstwa Berman, według prokuratorów Durst zamordował jeszcze dwie inne osoby: McCormack i swojego sąsiada z Teksasu, który odkrył prawdziwą tożsamość mężczyzny, gdy ten ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W ostatniej sprawie został jednak uniewinniony przed teksańskim sądem, mimo że przyznał się do rozczłonkowania ciała mężczyzny.
[...] >>>więcej
Drożeje energia, żywność i samochody. Inflacja w Niemczech przekroczyła 4 proc. 2021-10-16
Inflację w Niemczech napędzają przede wszystkim rosnące ceny energii, ale w tym roku mocno podrożało nie tylko ogrzewanie i paliwo do samochodów. Znacznie wzrosły też m.in. ceny żywności, samochodów oraz usług - informuje portal RND. Jeśli chodzi o ceny żywności, to we wrześniu były one o 4,9 proc. wyższe w porównaniu z tym samym miesiącem ub.r. Szczególnie zdrożały warzywa (+ 9,2 proc.), a zwłaszcza ziemniaki (+ 9,8 proc.). Ceny nowych samochodów we wrześniu były wyższe średnio o 6,3 proc. niż rok wcześniej.
[...] >>>więcej
Były kanclerz Austrii z zarzutami korupcyjnymi 2021-10-16
Austriacka prokuratura złożyła wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Sebastiana Kurza. W ubiegłą sobotę polityk ustąpił ze stanowiska kanclerza Austrii z powodu ciążących na nim zarzutów korupcyjnych. Wrócił jednak do parlamentu w roli szefa klubu Austriackiej Partii Ludowej.
[...] >>>więcej
Przestańcie nas okradać!. Tysiące protestujących motocyklistów sparaliżowało Porto 2021-10-16
Ponad 3000 motocyklistów z różnych regionów Portugalii wzięło udział w Porto w sobotnim proteście przeciwko obowiązkowym inspekcjom technicznym motocykli. Manifestacja sparaliżowała miasto do późnych godzin wieczornych. Centrum protestu późnym popołudniem było zlokalizowane przed siedzibą ratusza w Porto, gdzie motocykliści stawili się z transparentami: "Przestańcie nas okradać!", "Inspekcje dają wpływy, nie chronią przed wypadkami!", "Bezpieczeństwo tak, biznes nie!".
[...] >>>więcej
Amerykanie walczą o godne warunki pracy. Przez kraj przechodzi fala protestów 2021-10-16
Tysiące Amerykanów strajkuje lub grozi przestojami, domagając się lepszych warunków pracy. Ich zdaniem wysokie dochody firm nie przekładają się na wzrost wynagrodzeń pracowników. Tysiące pracowników firmy John Deere rozpoczęło w tym tygodniu pikietę po tym, jak związek zawodowy odrzucił propozycję nowej umowy o pracę zawartej z producentem maszyn i urządzeń rolniczych. Od poniedziałku grozi strajkiem związek zawodowy, który reprezentuje 60 tys. pracowników hollywoodzkich ekip filmowych w całym kraju. Wywiera presję na studia, by zaoferowały lepsze warunki pracy i wyższe płace. Po raz pierwszy od prawie 50 lat, produkcja płatków w fabrykach Kellogg w całej Ameryce jest zawieszona. 1400 pracowników odeszło z pracy w poszukiwaniu lepszych świadczeń, co zagraża podaży tego towaru na półkach sklepowych.
[...] >>>więcej
Chiny zaskoczyły wywiad USA. Pekin przetestował na orbicie pocisk hipersoniczny 2021-10-16
Financial Times poinformował w sobotę, powołujący się na kilka niezależnych źródeł, że Pekin wystrzelił w sierpniu pocisk zdolny do przenoszenia broni jądrowej, który okrążył Ziemię na niskiej orbicie, zanim opadł nie osiągając zaplanowanego celu.
[...] >>>więcej
Rekord zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii - 45 tys. 2021-10-15
Po raz pierwszy od prawie trzech miesięcy dobowa liczba wykrytych w Wielkiej Brytanii zakażeń koronawirusem przekroczyła 45 tys. - podano w czwartek. Jest to drugi z rzędu dzień z najwyższym od bilansem od drugiej połowy lipca. Dotychczas przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 dostało 49,29 mln osób, a obie - 45,27 mln. Stanowi to odpowiednio 85,7 proc. oraz 78,7 proc. mieszkańców powyżej 12. roku życia.
[...] >>>więcej
Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro obchodzi 90-lecie 2021-10-14
We wtorek mija 90 lat od odsłonięcia słynnego pomnika Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. Posąg, który miał upamiętniać setną rocznicę niepodległości Brazylii, jest dziś jednym z najpopularniejszych monumentów na świecie.
[...] >>>więcej
Żaden podmiot nie może przymuszać do przyjęcia szczepionki. Gubernator Teksasu wydał rozporządzenie 2021-10-14
Republikański gubernator Teksasu Greg Abbott wydał w poniedzialek zakaz wprowadzania w tym stanie obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi przez jakikolwiek podmiot, w tym także przez prywatnych pracodawców. Sprawa obowiązku szczepień wywołuje podziały w kraju. Gubernator, który sam jest zaszczepiony, ale później mimo to uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa, zaznaczył, że "szczepionka jest wysoce zalecana dla tych, którzy kwalifikują się do jej przyjęcia, ale dla Teksańczyków zawsze musi być dobrowolna".
[...] >>>więcej
Była prezes banku na Śląsku aresztowana 2021-10-14
Wyrządzenie szkody w kwocie ponad 22 mln zł zarzuca policja i prokuratura byłej prezes jednego z banków spółdzielczych na Śląsku.
[...] >>>więcej
Kapitan Kirk ze "Star Treka" poleciał w kosmos 2021-10-14
William Shatner, 90-letni aktor i gwiazda serialu "Star Trek", poleciał w kosmos na pokładzie rakiety New Shapard należącej do Blue Origin. Tym sposobem stał się najstarszym astronautą. W stanie nieważkości był 3 minuty.
[...] >>>więcej
Duńczyk wyznający islam zabił w Norwegii 5 osób - strzelając z łuku 2021-10-14
W norweskim w mieście Kongsberg, oddalonym o ok. 80 km od Oslo, 37-letni Duńczyk z łukiem zabił pięć osób, a dwie zranił.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |

Warning: Unknown(): Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively. in Unknown on line 0