Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Cezary i Maria Wyślij » życzenia » kwiaty
FILM
Recenzje filmowe
MUZYKA
Nowości
GWIAZDOZBIÓR
Aktorki
Aktorzy
Mini Sonda
MISS PORTALU
GRY
Zagraj
Źródła
HUMOR
Blondynki
Policjanci
Różne
HOROSKOP
PROGRAM TV Polonia
IMPREZY
Bilety
Fotorelacje
Wycieczki
LINKI

Johnny Cash nie żyje
Legenda muzyki country, amerykański piosenkarz Johnny Cash zmarł w szpitalu w Nashville w stanie Tennessee. Miał 71 lat. Menedżer artysty Lou Robin poinformował, że Johnny Cash zmarł z powodu powikłań związanych z cukrzycą.
Robin dodał, że artysta próbował ukończyć nowy album z piosenkami swojej drugiej żony, jednak uniemożliwiła mu to choroba. Cash nie pojawił się w ubiegłym miesiącu na rozdaniu nagród MTV, gdzie był nominowany w 7 kategoriach.

Johnny Cash urodził się w 1932 roku w biednej rodzinie w stanie Arkansas. Zaczął śpiewać w wieku 12 lat. Później pracował na plantacji bawełny, w fabryce samochodów, wstąpił do armii. Karierę piosenkarza rozpoczął w 1955 roku po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Sam Phillips Sun.

Johnny Cash nagrał ponad 1500 piosenek. Śpiewał o życiu górników, pracowników kolei, robotników, rolników, więźniów, Indian. Jego największe przeboje to między innymi "I walk the line", "Don't Take Your Guns To Town", "Big River" czy "Ring of Fire".

Wydana w 1969 roku płyta "Man in Black" była najlepiej sprzedającym się albumem na świecie.

W latach 70-tych Cash miał własny program telewizyjny, zaśpiewał też w Białym Domu dla prezydenta Richarda Nixona. Jak wielu popularnych piosenkarzy miał w tym czasie problemy z alkoholem i narkotykami. Nie pozostały one bez wpływu na jego zdrowie. (IAR)

Elton John zarobił na wyprzedaży 1,45 miliona funtów

Elton John zarobił 1,45 miliona funtów szterlingów na wyprzedaży wyposażenia swego domu w Londynie. Piosenkarz chce się urządzić na nowo; miał dość niektórych mebli i gadżetów, a poza tym potrzebował więcej miejsca, więc wszystko, co zbędne, wystawił na aukcję. W domu aukcyjnym Sotheby's pod młotek poszło ponad 400 obiektów, m.in. poduszki od Versacego, łóżko w stylu Art Deco, meble w stylu biedermeier, obrazy, ozdobna donica...

Wpływy okazały się znacznie wyższe od oczekiwanych; Sotheby's spodziewał się, że aukcja przyniesie "zaledwie" około miliona funtów szterlingów. Zadziałał "czynnik Eltona Johna" - powiedziała rzeczniczka domu aukcyjnego, komentując rezultat wyprzedaży.

Elton John potrzebuje miejsca m.in. na zbiór dzieł sztuki współczesnej i fotografii. Pozbył się więc wyposażenia, które skompletował w latach 90., czyli w okresie, kiedy miał problemy z narkotykami i alkoholem.

Sotheby's odtworzył na potrzeby aukcji sypialnię, jadalnię i salon piosenkarza. Chętni do wzięcia udziału w licytacji mogli tam zajrzeć i przekonać się na własne oczy, w jakich warunkach mieszkał Elton John.


| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |