Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Cezary i Maria Wyślij » życzenia » kwiaty
FILM
Recenzje filmowe
MUZYKA
Nowości
GWIAZDOZBIÓR
Aktorki
Aktorzy
Mini Sonda
MISS PORTALU
GRY
Zagraj
Źródła
HUMOR
Blondynki
Policjanci
Różne
HOROSKOP
PROGRAM TV Polonia
IMPREZY
Bilety
Fotorelacje
Wycieczki
LINKI

Bajki Madonny
W Paryżu odbyła się światowa promocja najnowszego dzieła słynnej kontrowersyjnej piosenkarki Madonny. Tym razem jednak nie chodziło o nowy utwór sceniczny ani o płytę kompaktową, lecz o tomik bajek.
Madonna promowała napisaną przez siebie pierwszą z pięciu opowieści zatytułowaną "Angielskie róże" przeznaczoną dla dzieci od 6-ego roku życia i dla ich rodziców. W takim wieku jest córka Madonny.

"Angielskie róże to nie drużyna piłkarska, to nie pudełko czekoladek ni też gatunek róż - tłumaczyła piosenkarka - "To opowieść o czterech dziewczynkach zielonych z zadrości, których samotność jest w kolorze błękitu, niepewność nosi odcienie czerwieni, a złość "szybuje" w fiolecie" - powiedziała Madonna.

Książeczka liczy 48 stron i kosztuje 12 euro. Pierwszy tom bajek Madonny wydała najbardziej znana francuska oficyna Gallimard. Zorganizowała też stosowne przyjęcie, którego motywem przewodnim zarówno w dekoracjach jak i na stołach była róża.

Bajki tłumaczone są na 42 języki i jednocześnie ukażą się w stu krajach. Madonna ma nadzieję, że sukces bajek dorówna przygodom Harry'ego Pottera, który jest także wydawany przez Gallimarda. (PAP)


Roger Moore i Sting uhonorowani tytułem rycerza

Znany głównie z roli Jamesa Bonda i Świętego aktor Roger Moore otrzymał od królowej brytyjskiej tytuł rycerza. Królowa także wręczyła Krzyż Imperium Brytyjskiego gwieździe muzyki Stingowi. Ceremonia odbyła się w pałacu Buckigham w Londynie. 75-letni Roger Moore dostał tytuł rycerski za pracę dla UNICEFu - ONZ-towskiej agencji działającej na rzecz dzieci. Sting dostał order za osiągnięcia muzyczne.

Roger Moore, który teraz przed nazwiskiem będzie mógł umieszczać tytuł "sir", dostał Krzyż Imperium Brytyjskiego w roku 1999. Jest już drugim byłym Jamesem Bondem, który otrzymał tytuł rycerski. Trzy lata temu rycerzem został Sean Connery. Sting, który jest muzykiem od ćwierć wieku, wcześniej był nauczycielem. Jest również aktywnym obrońcą środowiska.

Steffi Graf ma córeczkę

Była gwiazda tenisa Steffi Graf, żona światowej sławy tenisisty Andre Agassiego, urodziła w miniony piątek córeczkę w Las Vegas - poinformował w poniedziałek internetowy "Bunte.T-Online".

Rodzice wybrali dla małej imię Jaz.

34-letnia Steffi ma już syna Jadena Gila; córeczka przyszła na świat wcześniej niż się spodziewano - państwo Agassi mówili wcześniej, że rozwiązanie miało nastąpić w połowie listopada.

Poród był naturalny i wszystko przebiegło jak należy. "Rodzice nie posiadają się z radości. Mama i córka są zdrowe i wesołe. Nie było żadnych komplikacji" - powiedziała rzeczniczka Steffi Graf. (PAP)


| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |