Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Filip i Róża Wyślij » życzenia » kwiaty
FILM
Recenzje filmowe
MUZYKA
Nowości
GWIAZDOZBIÓR
Aktorki
Aktorzy
Mini Sonda
MISS PORTALU
GRY
Zagraj
Źródła
HUMOR
Blondynki
Policjanci
Różne
HOROSKOP
PROGRAM TV Polonia
IMPREZY
Bilety
Fotorelacje
Wycieczki
LINKI

Królewski ślub w Danii
Następca tronu Danii książę Frederik poślubił nie pochodzącą z żadnego rodu królewskiego Mary Donaldson. W ceremonii ślubnej w kopenhaskiej katedrze wzięły udział prawie wszystkie koronowane głowy Europy i następca tronu Japonii.
Ceremonia odbyła się w ewangelicko-luterańskiej katedrze Vor Frue Kirke. 35-letni książę Frederik, najstarszy syn panującej Małgorzaty II wypowiedział sakramentalne "tak" wiążąc się z 32-letnią Australijką.

W uroczystościach weselnych wzięło udział 700 zaproszonych gości. Nie przyjechała jedynie królowa brytyjska Elżbieta II, zamiast której do Kopenhagi przybył jej syn - książę Edward. Na ulicach wokół katedry Vor Frue Kirke i na drodze przejazdy karocy nowożeńców zebrały się tłumy Duńczyków pozdrawiających nową parę. Uroczystościom towarzyszą bardzo ostre środki bezpieczeństwa. Wśród zaproszonych gości są, między innymi, rodziny królewskie z sąsiednich krajów Norwegii i Szwecji, a także japoński następca tronu książe Naruhito, książe Edward oraz książe Felipe, który sam wkrótce stanie na ślubnym kobiercu.

Praktycznie wszystkie budynki w Kopenhadze są przystrojone narodowymi czerwonymi flagami z białym krzyżem. Gdzieniegdzie pojawiają się również flagi Australii. W wielu sklepowych witrynach wiszą portrety młodej pary z napisem, Tillykke Frederik og Mary", czyli "Wszystkiego najlepszego dla Frederika i Mary". Na cześć młodej pary powstał nawet specjalny deser, który jest sprzedawany w kopenhaskich kawiarniach.

Duńczycy, który są ogromnie dumni ze swojej rodziny królewskiej - najdłużej panującej w Europie, od dawna żyją ślubem księcia Frederika. Chyba jeszcze większy entuzjazm wywołuje on jednak w Austrialii. Mary Donadlson zostanie bowiem pierwszą Australijką, która stanie się członkiem europejskiej rodziny panującej. 35-letni Frederik i 32-letnia Mary Elizabeth Donaldson poznali się we wrześniu 2000 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney.


Roger Moore i Sting uhonorowani tytułem rycerza

Znany głównie z roli Jamesa Bonda i Świętego aktor Roger Moore otrzymał od królowej brytyjskiej tytuł rycerza. Królowa także wręczyła Krzyż Imperium Brytyjskiego gwieździe muzyki Stingowi. Ceremonia odbyła się w pałacu Buckigham w Londynie. 75-letni Roger Moore dostał tytuł rycerski za pracę dla UNICEFu - ONZ-towskiej agencji działającej na rzecz dzieci. Sting dostał order za osiągnięcia muzyczne.

Roger Moore, który teraz przed nazwiskiem będzie mógł umieszczać tytuł "sir", dostał Krzyż Imperium Brytyjskiego w roku 1999. Jest już drugim byłym Jamesem Bondem, który otrzymał tytuł rycerski. Trzy lata temu rycerzem został Sean Connery. Sting, który jest muzykiem od ćwierć wieku, wcześniej był nauczycielem. Jest również aktywnym obrońcą środowiska.

Steffi Graf ma córeczkę

Była gwiazda tenisa Steffi Graf, żona światowej sławy tenisisty Andre Agassiego, urodziła w miniony piątek córeczkę w Las Vegas - poinformował w poniedziałek internetowy "Bunte.T-Online".

Rodzice wybrali dla małej imię Jaz.

34-letnia Steffi ma już syna Jadena Gila; córeczka przyszła na świat wcześniej niż się spodziewano - państwo Agassi mówili wcześniej, że rozwiązanie miało nastąpić w połowie listopada.

Poród był naturalny i wszystko przebiegło jak należy. "Rodzice nie posiadają się z radości. Mama i córka są zdrowe i wesołe. Nie było żadnych komplikacji" - powiedziała rzeczniczka Steffi Graf. (PAP)


| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |