Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Aniela i January Wyślij » życzenia » kwiatyPoszukaj w poradach:
Poszukaj w archiwum:Zdrowe ciało
» Zdrowym być  » Lekarz radzi  » Chorowanie w US 

Cellulitu nie usunie krem

W wyniku badań przeprowadzonych przez niemiecką fundację Stiftung Warentest, okazało się, że dostępne na rynku kremy na celluitis niestety nie likwidują pomarańczowej skórki.

Niemieckie doświadczenie

Eksperymentowi poddano 140 kobiet w wieku od 30 do 50 lat z zawansowanym celluiltem (był widoczny gołym okiem, lub gdy się uszczypnęło skórę). Podczas trwania doświadczenia każda z nich prowadziła normalny tryb życia, tak jak zazwyczaj - sposób odżywiania, pracy, aktywności fizycznej. Każda z uczestniczek dostała dwie tubki - w jednej był zwykły balsam nawilżający, a w drugiej jeden z kremów na celluitis ze średniej i wyższej półki renomowanych firm. Kobiety systematyczne wcierały mazidła - w prawe udo zawartość tubki zwykłego balsamu, a w lewe specjalistyczny preparat, oczywiście nie wiedząc co zawierają pojemniki z kremami.

Żadnych efektów

Po dwóch miesiącach, uda badanych kobiet zostały dokładnie zmierzone i porównane przez dermatologów. Okazało się, że nie ma żadnej różnicy, jaki krem został wklepywany w ciało. Skóra jedynie stała się bardziej zadbana, gładsza, nawilżona, ale kremy nie zadziałały na komórki tłuszczowe ani na tkankę łączną. Nie zlikwidowały pomarańczowej skórki, nie zmniejszyły nierówności skóry - czyli nie przyniosły efektu, jaki gwarantują producenci i do czego przekonują reklamujące tego typu preparaty modelki.

Odpowiednia dieta

Okazuje się, że do dnia dzisiejszego jeszcze nikt nie wymyślił kremu na cellulit. Pomarańczowa skórka to wynik złego odżywiania, braku ruchu oraz zaburzeń hormonalnych i czynników genetycznych. Dlatego jeśli chcemy pozbyć się pomarańczowej skórki potrzebna do tego jest odpowiednia dieta w połączeniu z ćwiczeniami, często także zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Proponowane w sklepach balsamy czy kremy jedynie pomogą skórę odpowiednio nawilżyć i wzmocnią ją.

Cellulit można jedynie złagodzić

Jak dowiodły badania nie można zlikwidować pomarańczowej skórki, ani laserem ani najbardziej nowoczesnym urządzeniem do masażu. Jednak po szeregu zabiegów w gabinecie kosmetycznym skóra będzie wyglądała zdecydowanie lepiej. Niestety, żeby utrzymać efekt takich zbiegów wizyty w gabinecie lekarskim należy systematyczne powtarzać. No i przede wszystkim pamiętać o odpowiednim odżywianiu i ćwiczeniach poprawiających ogólną kondycję ciała.

Agnieszka Granatowska


wydrukuj   |   wyślij znajomemu
Zanim schudniesz
Dieta podstawowa - Bez wyrzeczeń i udręki
Polub niektóre bakterie
Sprytniejsza od grypy
Obserwuj pieprzyki
Śmiech to zdrowie
Pięć szybkich reakcji na dziecięce dolegliwości
Sposoby na zmęczone oczy
Na zimowy poranek
Trzymaj się ciepło
Unikamy przeziębienia
Jak bronić się przed grypą
Szczęście dobre na serce
Herbaciane oblicza
Dieta na piątkę - Dieta dr. Hempere
Piersi jak nowe - Rozmowa z dr. Markiem Szczytem, specjalistą chirurgii plastycznej
Rak - dramat kobiety
Anemia - Zmora młodych kobiet
Leczenie tańcem - Dla ciała i ducha
Dieta życia - Co jada Holywood?
Kapuśniak na śniadanie, obiad i kolację
Witaminowa dieta weekendowa - Mniej w talii, lepsza cera
Choroba weekendowa - Czas wolny należy planować jak pracę
Najwięcej witaminy mają...
strona główna Powrót na strone główną Poradników
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |