Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Aniela i January Wyślij » życzenia » kwiatyPoszukaj w poradach:
Poszukaj w archiwum:Zdrowe ciało
» Zdrowym być  » Lekarz radzi  » Chorowanie w US 

Trzymaj się ciepło

Ręce
Aby uniknąć pierzchnięcia się rąk nie wychodź z domu z mokrymi dłońmi! Noś luźne rękawice (najlepiej z jednym palcem), nie zdejmuj ich na mrozie.

Ręce spierzchnięte najlepiej moczyć w rozgotowanym siemieniu lnianym lub w schłodzonej wodzie pozostałej po gotowaniu ziemniaków. Codzienne kąpiele rąk w ciepłej wodzie z dodatkiem gruboziarnistej soli wybielą zaczerwienie i wygładzą popękaną, porowatą skórę. Pamiętaj aby po takich zabiegach dokładnie osuszyć ręce i posmarować je odżywczym kremem.

Na ręce z odmrożeniami najlepiej stosować okłady z ziemniaka. Obrany ziemniak należy rozgnieść i włożyć do zamrażalnika na ok.1 godzinę a następnie odczekać aż odzyska temperaturę pokojową, zmiksować i nałożyć na dłonie na kilka minut.


Stopy
Aby zapobiec odmrożeniom, stopy należy zahartować mocząc je w gorących, rozgotowanych obierkach z ziemniaków albo zanurzając je na przemian w gorącej i zimnej wodzie. Po takich zabiegach należy osuszyć stopy i wmasować w nie maść kamforową.

Przemarznięte po spacerze stopy należy rozgrzać w ciepłej wodzie z dodatkiem olejku aromatycznego z jałowca a także ekstraktów z goździków i liści laurowych. Podobny rezultat uzyskasz mocząc stopy w gorącej wodzie z dodatkiem utartego chrzanu (ok.3 łyżeczki chrzanu na kilka litrów wody).

Przy nadpotliwości mocz stopy w roztworze nadmanganianu potasu albo w wywarze z kory dębu (uwaga, kora dębu może zabarwić skórę). Równie dobry rezultat dają kąpiele stóp w wywarze ze skrzypu i kory wierzby.

Na pękające pięty, najlepiej stosować kąpiele z siemienia lnianego, (1/2 szklanki siemienia rozgotuj w 4 szklankach wody).

Nadmiernej potliwości całego ciała pozbędziesz się stosując odpowiednią dietę. Ograniczaj spożywanie mięsa, przestaw się na dużą ilość warzyw. Stosuj kąpiele aromatyczne.

Gęsią skórkę usuniesz pocierając miejsca objęte tą przypadłością skóry pumeksem pokrytym cienką warstwą mydła siarkowego.

Uderzony paznokieć nie sczernieje gdy zastosujesz kompres z lodu lub bardzo zimnej wody i będziesz uciskać go z dużą siłą.

Obrzęki wokół paznokci ustąpią dzięki kąpielom dłoni w roztworze soczewicy (3 łyżki soczewicy gotuj kilkanaście minut w 3 szklankach wody). Taki zabieg należy powtarzać dwa razy dziennie.

Agnieszka


wydrukuj   |   wyślij znajomemu
Zanim schudniesz
Dieta podstawowa - Bez wyrzeczeń i udręki
Polub niektóre bakterie
Sprytniejsza od grypy
Obserwuj pieprzyki
Śmiech to zdrowie
Pięć szybkich reakcji na dziecięce dolegliwości
Sposoby na zmęczone oczy
Cellulitu nie usunie krem
Na zimowy poranek
Unikamy przeziębienia
Jak bronić się przed grypą
Szczęście dobre na serce
Herbaciane oblicza
Dieta na piątkę - Dieta dr. Hempere
Piersi jak nowe - Rozmowa z dr. Markiem Szczytem, specjalistą chirurgii plastycznej
Rak - dramat kobiety
Anemia - Zmora młodych kobiet
Leczenie tańcem - Dla ciała i ducha
Dieta życia - Co jada Holywood?
Kapuśniak na śniadanie, obiad i kolację
Witaminowa dieta weekendowa - Mniej w talii, lepsza cera
Choroba weekendowa - Czas wolny należy planować jak pracę
Najwięcej witaminy mają...
strona główna Powrót na strone główną Poradników
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |