Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Andrzej i Bernard Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
EXHIBITION NO. 30
Koncert Kolęd: Gwiazdo świeć, kolędo leć
Koncert Kolęd: Gwiazdo świeć, kolędo leć
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
Morawiecki: decyzje agencji ratingowych oznaczają wysoki poziom wiarygodności Polski 2017-01-19
Agencja ratingowa Fitch podtrzymała rating Polski na poziomie A-, z perspektywą stabilną. Zgodnie z komunikatem, rating Polski wspierany jest przez solidne fundamenty makroekonomiczne, w tym zdrowy system bankowy i właściwą politykę pieniężną.
[...] >>>więcej
Liczba zwolenników rządu Beaty Szydło najwyższa od początku jego urzędowania 2017-01-19
dsetek zwolenników rządu Beaty Szydło wzrósł w styczniu o 2 pkt. proc. do 39 proc. i jest na najwyższym poziomie od początku jego urzędowania.
[...] >>>więcej
Morawiecki o propozycjach walki ze smogiem: dotacje do kotłów; lepsza jakość paliwa 2017-01-18
Dotacje do kotłów, poprawa termoizolacji budynków, lepsza jakość paliwa - to niektóre propozycje Ministerstwa Rozwoju w walce ze smogiem, które zapowiada wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Resort nie przewiduje kar dla tych, którzy mają np. stare piece. W Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska prowadzone są też programy, które mają przyczyniać się do lepszej jakości powietrza. Chodzi m.in. o program Region (200 mln zł), z którego będzie można uzyskać dopłaty m.in. do kotłów. NFOŚ stawia też na geotermię. Na ten cel, czyli m.in. na wykonanie otworów czy budowę ciepłowni geotermalnych przeznaczono 500 mln zł.
[...] >>>więcej
Premier: stać nas na program 500 plus, dzięki niemu znika ubóstwo 2017-01-18
Stać nas na program 500 plus, jest on realizowany bardzo dobrze i przynosi spodziewane efekty, najważniejszym z nich jest to, że realnie zaczyna znikać ubóstwo - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Można tylko zapytać, gdzie przez osiem lat (za rządów PO) i w jaki sposób były wydawane publiczne pieniądze, skoro ciągle słyszeliśmy, że nie stać nas na wspieranie rodzin, a okazało się, że nie tylko potrafiliśmy zabezpieczyć te pieniądze w budżecie, ale i budżet jest w doskonałej kondycji" - zwróciła uwagę premier.
[...] >>>więcej
Ponad 17 mld zł wydano z budżetu na program Rodzina 500 plus 2017-01-18
Na program Rodzina 500 plus, według stanu na 31 grudnia 2016 r., wydano z budżetu ponad 17 mld zł - podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.
[...] >>>więcej
Brytyjska premier dopuszcza zmianę modelu gospodarczego po Brexicie 2017-01-18
Premier Theresa May podziela pogląd swego ministra finansów Philipa Hammonda, że W. Brytania jest gotowa rozważyć alternatywne modele gospodarcze po Brexicie, jeśli będzie do tego zmuszona. Jeśli Wielka Brytania zostanie wykluczona z jednolitego rynku, może stać się krajem o minimalnych podatkach będącym konkurencją wobec UE. May jest skłonna rozważyć tzw. twardy Brexit i poświęcić brytyjskie członkostwo we wspólnym rynku na rzecz kontrolowania imigracji.
[...] >>>więcej
W Egipcie narasta fala przemocy wobec chrześcijan 2017-01-18
Przed kilkoma dniami zamordowano koptyjskiego lekarza. Jest to już czwarty chrześcijanin zabity w tym kraju w ostatnich dniach. Wielu ludziom Egipt kojarzy się z piramidami i wakacjami nad ciepłym morzem. Ale to co turyści obserwują z tarasów luksusowych hoteli czy okien autokarów nie wiele ma wspólnego z tym co naprawdę dzieje się w tym kraju. Wyznawcy Chrystusa doświadczają tam nie tylko dyskryminacji czy poniżania, ale są brutalnie i krwawo prześladowani. Niespełna trzy tygodnie temu w zamachu na prawosławną katedrę w Kairze zginęło 26 osób, a 50 zostało rannych. Niestety styczeń przyniósł kolejne ofiary śmiertelne wśród wyznawców Chrystusa. W ostatnich dniach zamordowano koptyjskiego lekarza, małżeństwo chrześcijańskich sklepikarzy oraz znanego handlowca. Do zbrodni doszło w trzech różnych miastach Egiptu. Wszystkie ofiary zostały w brutalny sposób zasztyletowane.
[...] >>>więcej
Tajani nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego 2017-01-18
Kandydat największej frakcji w PE, centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej, Włoch Antonio Tajani został we wtorek wieczorem wybrany na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Tajani zastąpi na stanowisku niemieckiego socjalistę Martina Schulza, który kierował pracami PE przez ostatnie pięć lat.
[...] >>>więcej
Obama ułaskawił szpiega 2017-01-17
Ustępujący prezydent USA Barack Hussein Obama złagodził karę Chelsea Manning. Transpłciowa kobieta odsiadywała 35 lat więzienia za ujawnienie portalowi WikiLeaks tajemnic wojskowych. W 2010 roku wyszło na jaw, że udostępnił portalowi WikiLeaks ponad 750 tys. stron tajnych dokumentów. Dane - jak później zeznał - wgrywane były na płyty z muzyką Lady Gagi. Manning został aresztowany w Kuwejcie. Manning został zdegradowany do stopnia szeregowca oraz skazany na 35 lat więzienia za szpiegostwo i zdradę tajemnicy państwowej. Manning odsiaduje karę w męskim więzieniu wojskowym w Kansas. Skazany za szpiegostwo Manning, w więzieniu zmienił płeć. Biały Dom poinformował, że skazana za szpiegostwo Chelsea Elizabeth Manning zostanie zwolniona z więzienia w maju 2017 roku.
[...] >>>więcej
Policja publikuje zdjęcia kolejnych osób ws. demonstracji przed Sejmem 2017-01-17
Stołeczna policja opublikowała wizerunki dwudziestu jeden osób, które miały naruszyć porządek prawny podczas demonstracji przed Sejmem w nocy z 16 na 17 grudnia 2016 r., kiedy m.in. blokowano wyjazd posłów i przedstawicieli rządu. Policja w komunikacie prosi o kontakt każdego, kto rozpoznaje osoby ze zdjęć, których zdjęcia opublikowano na stronie internetowej komendy stołecznej. Są to – jak napisano – wizerunki osób, które mogą mieć związek z naruszeniem porządku prawnego.
[...] >>>więcej
Zarząd KOD wzywa Kijowskiego do dymisji 2017-01-17
Zarząd Komitetu Obrony Demokracji w oficjalnym komunikacie m.in. wzywa Mateusza Kijowskiego do dymisji oraz potwierdza, że nie zwrócił on pieniędzy za dwie wystawione KODowi faktury. Podczas burzliwego przebiegu poniedziałkowego posiedzenia Zarządu Głównego Stowarzyszenia KOD skarbnik Piotr Chabora został pozbawiony swojej funkcji a zarząd podjął uchwałę, wyrażającą brak zaufania do przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego i wzywającą go do niezwłocznego ustąpienia z funkcji przewodniczącego Zarządu.
[...] >>>więcej
Siostra Kijowskiego: Mój brat szkodzi Polsce 2017-01-16
Mocne słowa siostry Mateusza Kijowskiego na temat lidera Komitetu Obrony Demokracji. – Jego łatwo trzymać za twarz, bo ma dużo za uszami. Jest zadłużony, więc nietrudno nim sterować za pomocą pieniędzy - oceniła Marta Wiatr w wywiadzie udzielonym tygodnikowi "wSieci". Problemy lidera KOD-u rozpoczęły się na początku stycznia, gdy "Rzeczpospolita" ujawniła, że jego firma MKM-Studio otrzymała ponad 91 tysięcy złotych pochodzących ze zbiórek społecznych KOD-u.
[...] >>>więcej
300 US Marines przybyło do Norwegii 2017-01-16
Ok. 300 żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej wylądowało w poniedziałek w Norwegii, gdzie pozostaną przez sześć miesięcy, po których zmieni ich kolejny kontyngent. Żołnierze z Karoliny Północnej przybyli do Vaernes niedaleko Trondheim w środkowej części kraju. Wysłanie kontyngentu do Norwegii zbiega się z przybyciem do Polski kilku tysięcy amerykańskich żołnierzy w celu wzmocnienia wschodnioeuropejskich sojuszników, których niepokoją poczynania Moskwy - pisze Reuters.
[...] >>>więcej
Członek włoskiej mafii zatrzymany w Polsce 2017-01-16
Członek włoskiej Camorry został zatrzymany w Krakowie - podaje CBŚP. 52-letni Luigi B. był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania, włoski wymiar sprawiedliwości zarzuca mu m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 52-letni Włoch Luigi B. był poszukiwany przez Carabinieri z Neapolu (włoska żandarmeria- red.). Mężczyzna w 2013 roku uniknął zatrzymania podczas akcji neapolitańskiej policji, podczas której zatrzymano 80 osób. Od tego czasu ukrywał się - podaje Centralne Biuro Śledcze Policji.
[...] >>>więcej
Trump dla niemieckiego tabloidu o katastrofalnym błędzie Merkel 2017-01-16
Prezydent elekt USA Donald Trump powiedział w poniedziałek w wywiadzie dla niemieckiego tabloidu "Bild", że ma wielki szacunek dla Angeli Merkel, jednak jej polityka migracyjna była "katastrofalnym błędem". Podtrzymał swoje zdanie, że NATO jest przestarzałe i nie zatroszczyło się o walkę z terroryzmem. "Nie chcemy być w sytuacji Niemiec". "Uważam jednak, że popełniła skrajnie katastrofalny błąd wpuszczając do kraju wszystkich tych nielegalnych (imigrantów)" - powiedział Trump w rozmowie z "Bildem" na cztery dni przed objęciem urzędu prezydenta. "Uważam jednak, że to co się stało, to duże nieszczęście" - podkreślił Trump nawiązując do kryzysu uchodźczego.
[...] >>>więcej
Litwini wybudują ogrodzenie na granicy z Rosją 2017-01-16
Litwa wybuduje długie na 135 km ogrodzenie na granicy z obwodem kaliningradzkim – informują litewskie media. Obecnie przebieg tej granicy wyznaczają jedynie specjalne znaki i pas ziemi o szerokości 13 metrów. – Ogrodzenie to znak, że sąsiednie państwo jest oceniane jako możliwy agresor – powiedział minister spraw wewnętrznych Eimutis Misiunas. Jak donoszą litewskie media, ochronę na granicy z Rosja zamierzają wzmocnić również Łotwa i Estonia. Estończycy w 2018 r. chcą wybudować wysokie na 2,5 metra ogrodzenie wzdłuż 108 km na granicy z Rosją, a Łotysze postawią ogrodzenie o długości 90 km.
[...] >>>więcej
Mocna ofensywa Ubera na polskim rynku 2017-01-16
Spółka, która wyceniana jest na ponad 60 mld dol., zbudowała sobie w Polsce silny przyczółek. Ze swoimi przewozami parataksówkowymi Uber obecny jest już w siedmiu aglomeracjach. Teraz zapowiada wejście na nasz rynek z kolejnymi usługami - pisze "Rzeczpospolita".
[...] >>>więcej
41-​letni Polak zamordowany w Wlk. Brytanii 2017-01-15
Na jednej z ulic Newport w Walii znaleziono w czwartek nieprzytomnego mężczyznę. Z ustaleń policji wynika, że to 41-letni Jan J. Polak zmarł po przewiezieniu do szpitala. W związku ze sprawą zatrzymano cztery osoby. Wszyscy usłyszeli zarzut zabójstwa. Do zdarzenia doszło ok. godz. 20-22. Mężczyzna został znaleziony na chodniku. Jedna z mieszkanek Newport relacjonowała lokalnym mediom: "Nic nie słyszałam. Kiedy wyszłam ok. 22 wyrzucić śmieci, zobaczyłam go, leżącego na ulicy. Krwawił".
[...] >>>więcej
Sondaż CBOS: Nowoczesna straciła najwięcej -​ ma tylko 9 proc. poparcia 2017-01-15
37 proc. spośród deklarujących udział w wyborach parlamentarnych zagłosowałoby na PiS, 16 proc. na PO, 9 proc. na Nowoczesną, a 8 proc. na Kukiz'15 - wynika z najnowszego, styczniowego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby też SLD i PSL (odpowiednio 6 i 5 proc.). Największą zmianę w notowaniach w porównaniu do poprzedniego miesiąca odnotowała Nowoczesna, która straciła 5 punktów proc.
[...] >>>więcej
Wziął ja na Maderę, a potem... to koniec Schmidt?! 2017-01-15
Czy to efekt "afery portugalskiej"? Bardzo możliwe, że sylwestrowa wycieczka odbyta do Portugalii razem z Ryszardem Petru okaże się bardzo kosztowna dla posłanki Joanny Schmidt z Nowoczesnej. Twitterem wstrząsnęła informacja, że Joanna Schmidt złożyła rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącej w klubie i partii. Posłanka Nowoczesnej na początku roku stała się bohaterką głośnego skandalu, gdy do sieci wyciekło jej zdjęcie w samolocie z Ryszardem Petru.
[...] >>>więcej
Budżet 2017: Kto najbardziej skorzysta 2017-01-15
Dla przysłowiowego Kowalskiego państwo będzie w tym roku wyjątkowo hojne. Kto najbardziej skorzysta na budżecie 2017 roku? Rodziny z dziećmi – dodatki na dzieci w ramach programu 500+ będą już wypłacane przez cały rok, co oznacza, że na jedno dziecko dostaniemy 6 tys. zł, a nie jak w 2016 r. – 4,5 tys. Emeryci i renciści – w marcu minimalna emerytura wzrośnie do 1000 zł z 882,6 zł w 2016 r. Lekarze, pielęgniarki – minister zdrowia Artur Radziwiłł przygotował pięcioletni program zwiększania wynagrodzeń pracowników służby zdrowia i obiecał podwyżki – o ok. 10 proc. już od lipca tego roku.
[...] >>>więcej
Gen. James Mattis jest zwolennikiem „stałej obecności" amerykańskich wojsk w krajach bałtyckich 2017-01-15
– Lista prób podjęcia przez USA współpracy z Rosją przez minionych 70 lat jest długa, ale lista sukcesów w tym względzie – znacznie krótsza. Putin chce rozbić NATO. A mówimy o najbardziej udanym sojuszu w dziejach nowożytnych i być może w całej historii świata. Tylko kraje, które mają sojuszników, są silne – powiedział Mattis, który za legendarną odwagę jest określany Szalonym Psem.
[...] >>>więcej
Obama zmienił przepisy wobec imigrantów z Kuby 2017-01-15
Prezydent Barack Obama oświadczył, że kończy z wieloletnią polityką umożliwiającą nielegalnym imigrantom z Kuby stały pobyt w USA. "Od dziś obywatele Kuby, którzy nielegalnie dostali się do USA, będą odsyłani do swego kraju" - powiedział w czwartek Obama.
[...] >>>więcej
Ambasador USA: Polska to ważny sojusznik Ameryki 2017-01-15
Polska to ważny sojusznik USA, Ameryka będzie zawsze wspólnie z Polską broniła wolności – powiedział ambasador USA Paul Jones podczas dzisiejszej uroczystości powitania żołnierzy USA w Polsce. W Żaganiu trwa uroczyste powitanie żołnierzy amerykańskich przyjeżdżających do Polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO.
[...] >>>więcej
Indeks Open Doors: 215 mln chrześcijan narażonych na prześladowania 2017-01-15
Ponad 215 mln chrześcijan na świecie jest narażonych na szczególnie silne prześladowania - wynika z opublikowanego „Indeksu prześladowań” Międzynarodowego Dzieła Chrześcijańskiego „Open Doors” (Otwarte Drzwi). Pierwszą dziesiątkę krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani, tworzą kolejno: Kora Północna, Somalia, Afganistan, Pakistan, Sudan, Syria, Irak, Iran, Jemen i Erytrea.
[...] >>>więcej
Premier Beata Szydło przywitała amerykańskich żołnierzy 2017-01-15
Dla rządu Prawa i Sprawiedliwości bezpieczeństwo ojczyzny i Polaków jest kwestią nadrzędną – powiedziała w sobotę premier Beata Szydło. Uczynimy wszystko, by wszyscy obywatele mogli czuć się bezpiecznie – zapewniła. W Żaganiu trwa uroczyste powitanie żołnierzy amerykańskich przyjeżdżających do Polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO. Szefowa polskiego rządu dziękowała amerykańskim żołnierzom za ich obecność w Polsce i życzyła im udanego pobytu. „
[...] >>>więcej
Udany start rakiety firmy SpaceX w Kalifornii 2017-01-15
Rakieta Falcon 9 należąca do amerykańskiej prywatnej firmy SpaceX z powodzeniem wystartowała w sobotę z bazy Vandenberg w Kalifornii. Nastąpiło to po czterech miesiącach od eksplozji takiej samej rakiety w trakcie rutynowej próby na kosmodromie na Florydzie. Wystrzelenie rakiety nastąpiło zgodnie z planem o godz. 9.54 czasu lokalnego. Rakieta wyniosła na orbitę 10 satelitów telekomunikacyjnych systemu Iridium, z których każdy waży ok. 600 kg.
[...] >>>więcej
Rekordowe darowizny na inaugurację Trumpa 2017-01-15
Rekordowe 90 mln USD przekazali dotąd prywatni darczyńcy i różne firmy na pokrycie kosztów uroczystości zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta USA 20 stycznia na Kapitolu w Waszyngtonie. Mniej więcej tyle kosztowały łącznie obie inauguracje Baracka Obamy. Wśród największych ofiarodawców znaleźli się koncern lotniczy Boeing (milion USD) i paliwowy gigant Chevron (pół miliona USD).
[...] >>>więcej
IPN nie odpuszcza stalinowskiemu sędziemu Stefanowi Michnikowi 2017-01-15
Mimo że dziś nie ma możliwości osądzenia stalinowskiego sędziego Stefana Michnika, to Instytut Pamięci Narodowej nie składa broni. Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, IPN cały czas zbiera nowe materiały obciążające mieszkającego na stałe w Szwecji komunistycznego sędziego. Pion śledczy IPN chciał postawić Stefanowi Michnikowi - kapitanowi w stanie spoczynku - zarzuty. Czego dotyczące? Tego, że w latach 1951-53, kiedy był asesorem w Wojskowym Sądzie Rejonowym w Warszawie, jako funkcjonariusz państwa komunistycznego uczestniczył w m.in. mordach sądowych na oficerach Wojska Polskiego. Dziś jest ostatnim żyjącym stalinowskim sędzią wojskowym, którego nazwisko wymieniono w słynnym Raporcie Mazura z 1957 r. - to lista wojskowych sędziów, prokuratorów, oficerów śledczych oraz - z drugiej strony - ich ofiar, lista skazanych na śmierć i wykonanych wyroków.
[...] >>>więcej
Szpitale we Francji, Belgii i Holandii nie nadążają z przyjmowaniem chorych na grypę 2017-01-15
Szpitale we Francji nie nadążają z przyjmowaniem chorych na grypę. Podobnie jest w Belgii i Holandii, gdzie w szpitalach brakuje wolnych łóżek. We Francji epidemia grypy nabrała takich rozmiarów, że w Pałacu Elizejskim zebrał się w tej sprawie sztab kryzysowy z francuską minister zdrowia Marisol Touraine.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Amerykanie rzucili się na "Walentynki"
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
INSTYTUT PIAST zaprasza Polonię do wypełnienia internetowego sondażu POLONIA TODAY
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Zobacz ślub córki prezydenta Busha
Polak zwyciężył w konkursie Nvidii
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |