Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Jakub i Lilla Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
Wystawa najnowszych obrazów Artura Skowrona pt.: Landscapes-Recent Paintings
Wystawa najnowszych obrazów Artura Skowrona pt.: Landscapes-Recent Paintings
BANKIET FUNDACJI Jana Pawła II
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
Prezes Yahoo otrzyma niemal 200 mln dolarów odprawy 2017-04-26
Około 189 mln dolarów odprawy za zwolnienie z pracy. Taką sumę zgarnie Marissa Mayer, wciąż jeszcze prezes koncernu Yahoo. Dodatkowo otrzyma gwarantowaną kwotę 3 mln dol. niezależną od kursu posiadanych przez nią udziałów. Nieźle, jak na menedżerkę, która nie spełniła pokładanych nadziei. Najwyższą odprawę otrzymał w 2006 roku William McGuire odchodząc w wyniku skandalu z UnitedHealth Group. Skompromitowany menedżer otrzymał na otarcie łez 1,2 mld dolarów.
[...] >>>więcej
Polska współgospodarzem międzynarodowych targów przemysłowych w Hanowerze 2017-04-26
Na targach w Hanowerze chcemy zaprezentować Polskę młodą, Polskę odważną, Polskę, która się zmienia, ma ambicję, aby równać do najlepszych – powiedziała w niedzielę premier Beata Szydło. Premier Beata Szydło wspólnie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel otworzyła w niedzielę międzynarodowe targi przemysłowe.
[...] >>>więcej
Padł rekord. Tak niskiego bezrobocia nie było od 1989 roku 2017-04-26
Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w marcu stopa bezrobocia spadła do rekordowo niskiego poziomu 8,1 proc. To spadek o 0,4 proc. w porównaniu z lutym. Dane GUS są lepsze niż wcześniejsze prognozy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
[...] >>>więcej
Prezydent Andrzej Duda zapowiada pogłębianie współpracy gospodarczej z Meksykiem 2017-04-26
Polska chce pogłębiać relacje gospodarcze z Meksykiem – zadeklarował w poniedziałek w stolicy tego kraju prezydent Andrzej Duda. Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto podkreślił, że Polska jest kluczowym partnerem we wzmacnianiu obecności jego kraju w Europie. Polska chce świata zbudowanego na współpracy i bezpieczeństwie; jestem przekonany, że Meksyk jest dla nas ważnym partnerem w dziele budowy takiego świata - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek w Mieście Meksyk na uroczystej sesji meksykańskiego Senatu.
[...] >>>więcej
W Londynie świętowano 100. urodziny ppłk. Zbigniewa Makowieckiego 2017-04-26
Setne urodziny ppłk. Zbigniewa Makowieckiego, ostatniego żyjącego kawalerzysty kampanii obronnej 1939 i żołnierza 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, obchodzono we wtorek w polskiej ambasadzie w Londynie. "Za mną stoi tutaj pochód ludzi, którzy służyli Polsce, ale nie mieli szczęścia dożyć tej ceremonii" - mówił skromnie solenizant, który 100 lat skończył 11 kwietnia.
[...] >>>więcej
Nestle przenosi produkcję do Polski 2017-04-26
Spożywczy gigant Nestle ogłosił właśnie propozycję zmian w swoich fabrykach słodyczy w Wielkiej Brytanii. Polacy przejmą od Brytyjczyków produkcję kultowego wafelka. Tamtejsi związkowcy się burzą.
[...] >>>więcej
Musk zapłacił 593 mln USD podatku 2017-04-26
Tesla ujawniła, że jej prezes i założyciel, Elon Musk, zapłacił co najmniej 593 mln USD podatku dochodowego za 2016 rok.
[...] >>>więcej
Biedronka bogaci się na 500+ 2017-04-25
Dzięki grubszym portfelom polskich rodzin portugalska sieć sklepów poprawiła sprzedaż w I kw. o prawie 10 proc. Największa na polskim rynku sieć handlowa ciągle rośnie w imponującym tempie. W I kw. tego roku jej sprzedaż sięgnęła 10,8 mld zł i była o 9,7 proc. większa niż rok wcześniej. Na koniec marca w sieci działało 2729 sklepów, o 11 więcej niż na początku roku.
[...] >>>więcej
Niemiecki Kaufland przebił barierę 10 mld złotych 2017-04-25
Przychody niemieckiej sieci marketów w Polsce po raz pierwszy przekroczyły 10 mld zł. Tak dobrymi wynikami za ostatni rok finansowy - trwający do lutego 2017 r. - pochwalił się Kaufland, podobnie jak Lidl należący do niemieckiej grupy Schwarz. Sprzedaż Kauflandu, który w Polsce ma ponad 200 sklepów, skoczyła o prawie 6 proc. i przekroczyła 10 mld zł. Rok wcześniej było to 9,5 mld zł.
[...] >>>więcej
Światowe wydatki wojskowe wzrosły do 1,68 bln USD 2017-04-25
Świat wydał w 2016 roku na cele wojskowe 1,686 biliona USD, o 0,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Najwięcej wydały Stany Zjednoczone (611 mld USD), Chiny (215 mld USD), Rosja (69,2 mld), Arabia Saudyjska (63,7 mld USD), a na piątym miejscu są Indie (55,9 mld USD).
[...] >>>więcej
Podejrzany o zabójstwo sprzed 19 lat trafi do Polski 2017-04-25
Wiedeński sąd zdecydował o ekstradycji do Polski Pawła K. podejrzanego o zabójstwo 17-letniej Iwony Cygan. Dziewczyna zginęła 19 lat temu. Oprócz Pawła K. i jego ojca, zarzuty usłyszało też sześciu ówczesnych lub obecnych funkcjonariuszy policji. Zarzucono im nadużycie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub niedopełnienie obowiązków oraz poplecznictwo, czyli utrudnianie postępowania karnego - co skutkowało niewykryciem sprawcy zabójstwa i jego pomocników przez ponad 18 lat. Wszyscy zostali aresztowani. Z zabójstwem Iwony C. bezpośredni związek ma zaginięcie i śmierć innego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna ten w styczniu 1999 r., bezpośrednio po emisji programu kryminalnego, w którym omawiane było zabójstwo nastolatki i zapowiadana nagroda dla informatora, miał opowiadać, że zna sprawcę. Następnego dnia zniknął. Jego zwłoki znaleziono po kilku miesiącach w Wiśle, kilkanaście kilometrów poniżej Łęki Szczucińskiej.
[...] >>>więcej
Grecja sprzeda port w Salonikach Niemcom 2017-04-25
Sprzedaż przez Ateny drugiego pod względem wielkości portu w kraju to jeden z warunków porozumienia z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym w ramach programu wykupu długu greckiego.
[...] >>>więcej
Kitty Hawk - jednoosobowa maszyna latająca 2017-04-25
Kitty Hawk is the “flying car” company that’s financially backed by Google founder Larry Page, and today it has published the first video of its prototype aircraft. The company describes the Kitty Hawk Flyer as an “all-electric aircraft” that is designed to operate over water and doesn’t require a pilot’s license to fly. Kitty Hawk promises people will be able to learn to fly the Flyer “in minutes.” A consumer version will be available by the end of this year, the company says.
[...] >>>więcej
Od połowy czerwca darmowy roaming w UE 2017-04-25
Państwa UE zatwierdziły we wtorek rozporządzenie w sprawie hurtowych stawek w roamingu w Unii Europejskiej. Dzięki tym przepisom od 15 czerwca osoby podróżujące po UE będą mogły telefonować, esemesować i korzystać z internetu bez żadnych dodatkowych opłat.
[...] >>>więcej
Przywódca francuskich muzułmanów wzywa do głosowania na Macrona 2017-04-24
Przywódca muzułmanów we Francji, rektor Wielkiego Meczetu w Paryżu Dalil Boubakeur, wezwał w poniedziałek wyznawców islamu, których jest w tym kraju prawie 5 milionów, do głosowania na centrystę Emmanuela Macrona w drugiej turze wyborów prezydenckich 7 maja.
[...] >>>więcej
Młodszy od Napoleona i własnej żony. Czy to przyszły prezydent Francji? 2017-04-23
Nigdy nie startował w wyborach i nie stoi za nim żadna partia, a dla polityki zrezygnował ze 100 tysięcy euro pensji bankowca. 39-letni Emmanuel Macron dla wielu pojawił się właściwie znikąd i z marszu, jak wskazuje nazwa założonego przez niego ruchu „En Marche!”, zawojował francuską scenę polityczną. Jako 15-latek zadurzył się w starszej od niego o 24 lata nauczycielce języka francuskiego – Brigitte Trogneux, belferka miała męża i troje dzieci. W 2007 r. wziął z nią ślub. Nie mają własnych dzieci, ale Brigitte ma troje dorosłych z pierwszego małżeństwa, a także siedmioro wnucząt. By pomóc małżonkowi w kampanii i stać u jego boku podczas publicznych wystąpień, w ubiegłym roku Brigitte przeszła na emeryturę. Znajomi państwa Macron zdradzili francuskim mediom, że Emmanuel nic nie robi bez jej rad, od wyboru najbliższych współpracowników po garnitur czy fryzurę. Jeśli Francuzi wybiorą go w II turze na prezydenta to będzie on nie tylko najmłodszym prezydentem Francji, ale najmłodszą głową tego państwa w historii, odbierając ten tytuł samemu Napoleonowi Bonaparte.
[...] >>>więcej
Wybory we Francji: Macron i Le Pen w II turze 2017-04-23
Emmanuel Macron wygrał w niedzielę I turę wyborów prezydenckich we Francji (uzyskał 23,82 proc. głosów). 7 maja w II turze zmierzy się z liderką Frontu Narodowego Marine Le Pen, która zdobyła 21,58 proc. głosów. W II turze wyborów Macron może liczyć na ok. 62 proc. głosów a Le Pen na 38 proc. - przewiduje tak Instytut Ipsos Sopra Steria. „Klęską moralną Francji” nazwał oficjalny kandydat Partii Socjalistycznej (PS) Benoît Hamon „drugie w ciągu piętnastu lat wyeliminowanie lewicy z finału wyborów prezydenta”. Startujący jako kandydat niezależny Macron, były minister gospodarki w rządzie socjalistycznym, uważa, że trzeba rozmawiać z Rosją, bo jest to wielki kraj, ale nie przymykając oczu na przypadki łamania praw człowieka. Le Pen chce opuszczenia przez Francję NATO, uznaje, że Rosja ma prawo rozszerzać się w stronę dawnych republik radzieckich i państw satelickich Moskwy, i precyzuje bardzo ostre tezy antypolskie, wymierzone w pracowników z Polski. Zaskakująca jest frekwencja, do godziny 17 wyniosiła 69,42 proc, co jest najlepszym wynikiem od 40 lat. Po raz pierwszy we współczesnej historii Francji do drugiej tury nie zakwalifikował się kandydat żadnej partii głównego nurtu.
[...] >>>więcej
Tragiczny wypadek Tomasza Golloba na torze motocrosowym 2017-04-23
Żużlowiec Tomasz Gollob uległ wypadkowi podczas okrążenia treningowego przed motocrossowymi mistrzostwami strefy północnej w Chełmnie. Gollob przeszedł operację neurochirurgiczną, która trwała ponad trzy godziny. Grozi mu niedowład lub porażenie ruchowe.
[...] >>>więcej
Polacy opracowali nieprzemakalną tkaninę 2017-04-23
Firma Toptextil opatentowała technologię ograniczającą wchłanianie wody w strukturę materiału. Chroni obite nim meble przed przemoczeniem, a także poplamieniem. Spółka opatentowała technologię, która chroni tkaniny przed poplamieniem dzięki zastosowaniu dodatkowego procesu “uszlachetniania”. Dzięki temu rozlany płyn formuje się w krople i nie przenika przez materiał, pozostaje na jego powierzchni. Tłuszcz, plamy po winie czy kawie nie są już groźne dla mebli tapicerowanych, wyczyścić można je zwykłą chusteczką - przekonują przedstawiciele krakowskiej firmy Toptextil.
[...] >>>więcej
80 lat temu ustanowione zostało Święto Niepodległości 2017-04-23
80 lat temu, ustawą z 23 kwietnia 1937 roku ustanowione zostało Święto Niepodległości. Przed wybuchem II wojny światowej oficjalne obchody Święta Niepodległości odbyły się tylko dwa razy: 11 listopada 1937 r. i 1938 r. - w 20. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności państwowej. Data święta upamiętniającego odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, była w II Rzeczypospolitej sprawą dyskusyjną. W okresie międzywojennym toczono ostre spory o to, które z wydarzeń jesieni 1918 r. uznać należy za symboliczny moment odzyskania przez Polskę niepodległości.
[...] >>>więcej
Niedziela Bożego Miłosierdzia 2017-04-23
W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. W Święto Miłosierdzia Bożego każdy, kto przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej dostąpi łaski całkowitego odpuszczenia win i kar za popełnione grzechy – mówi ks. prof. Jan Machniak, dyrektor Katedry Teologii Duchowości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna Kowalska. Chrystus powiedział do niej: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników”.
[...] >>>więcej
Stąd Iskra Miłosierdzia rozchodzi się na cały świat 2017-04-22
Wizerunek Jezusa Miłosiernego można zobaczyć właściwie w każdym zakątku świata. Wszędzie tam, gdzie są wyznawcy Chrystusa wierzący w Jego miłosierdzie, zobaczymy obraz z napisem „Jezu, ufam Tobie” i spotkamy ludzi, którzy w różnych językach modlą się słowami Koronki: „(...) miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Szczególnie o godz. 15.00, ale też w każdej trudnej chwili swego życia. Na wszystkich kontynentach przybywa także kościołów i sanktuariów pw. Bożego Miłosierdzia. To w nich wierni modlą się często wspólnie z apostołami Miłosierdzia – św. Siostrą Faustyną i św. Janem Pawłem II. A to za sprawą relikwii, które do tych świątyń są sprowadzane. Jednak Wzgórze Miłosierdzia – jak często nazywa się Centrum Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – jest jedno. Jedno na cały świat.
[...] >>>więcej
"Der Spiegel": Wraz z uchodźcami do Niemiec przyjechały tysiące talibów 2017-04-22
Wśród ponad miliona uchodźców, którzy od 2015 roku przyjechali do Niemiec, mogło znajdować się kilka tysięcy afgańskich talibów - podał niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Z danych przekazanych przez Federalny Urząd Migracji i Uchodźców wynika, że kilka tysięcy migrantów z Afganistanu przyznało się do przynależności do talibów, uznawanych w Niemczech za organizację terrorystyczną.
[...] >>>więcej
We Francji rozpoczęły się wybory prezydenckie 2017-04-22
We Francji odbędzie się w niedzielę pierwsza tura wyborów, która ma wyłonić parę finalistów walczących 7 maja o fotel prezydenta w Pałacu Elizejskim. Jedną z faworytek wyborczej rywalizacji jest reprezentująca skrajną prawicę Marine Le Pen. Jeśli wygra ona wybory i ta fala populizmu oraz "trumpizmu", która zaczęła się w Polsce, a potem przeszła przez Stany Zjednoczone i dotarła do Wielkiej Brytanii, obejmie i Francję. Pierwsi do wyborów - w sobotę - poszli mieszkańcy zamorskiej wspólnoty Saint-Pierre i Miquelon na Atlantyku. Jak podają lokalne władze uprawnionych do głosowania jest tam ok. 5 tys. osób. Swoje głosy już w sobotę mogą oddać również wyborcy w Gujanie Francuskiej, Polinezji Francuskiej i na francuskich wyspach na Karaibach.
[...] >>>więcej
Australia zwiększy wymogi dotyczące obywatelstwa 2017-04-22
Malcolm Turnbull, premier Australii, ogłosił plany zaostrzenia warunków uzyskania obywatelstwa. Aby zostać obywatelem Australii, nie wystarczy już podstawowy poziom języka angielskiego — konieczne będzie uzyskanie co najmniej wyniku 6.0 w teście IELTS (International English Language Testing System). Ponadto ubiegać się o nie będzie można nie po roku, jak dotychczas, lecz po czterech latach mieszkania w kraju jako rezydent. Rząd zniesie też popularną wśród obcokrajowców tymczasową wizę pracowniczą, tzw. wizę 457, i zastąpi ją nową kategorią, by Australijczycy mieli pierwszeństwo w zatrudnieniu.
[...] >>>więcej
Surowsze kary za spowodowanie wypadku - 2 lata więzienia 2017-04-22
Zgodnie z nowelizacją kierowca, który w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkim uszkodzeniem ciała, trafi do więzienia minimum na 2 lata (obecnie jest to co najmniej 9 miesięcy). Kara nie będzie mogła być zawieszana. Zaostrzenie kar za przestępstwa w ruchu drogowym, m.in. podniesienie dolnej granicy więzienia za spowodowanie wypadku z 9 miesięcy do 2 lat – przewiduje m.in. nowelizacja Kodeksu karnego, do której Senat nie wniósł w piątek żadnych poprawek. Świadoma ucieczka przed pościgiem policji będzie przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności (obecnie jest wykroczeniem, za które grozi grzywna i kara do 30 dni aresztu).
[...] >>>więcej
Paul Ryan spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą 2017-04-22
– Chcielibyśmy upewnić naszych polskich sojuszników, że stoimy ramię w ramię z nimi i że podzielamy obawy Polski dotyczące agresji rosyjskiej – powiedział w piątek w Warszawie przewodniczący Izby Reprezentantów USA Paul Ryan. Po spotkaniu z prezydentem Dudą w Pałacu Prezydenckim Paul Ryan wygłosił oświadczenie. Podkreślił, że reprezentuje Kongres Stanów Zjednoczonych jako szef delegacji łączącej obie partie reprezentowane w Kongresie. – Mamy kilka powodów naszej wizyty: pierwszym z nich jest wyrażenie wdzięczności Polsce za to, że jest liderem wśród państw członkowskich NATO, że wspiera nas w ramach naszych działań w NATO. Chcemy także wyrazić nasze wsparcie dla Polski – powiedział Ryan. Dziękował też Polsce za to, że „wydaje 2 proc. PKB na obronność”. Amerykański kongresmen podkreślił, że „to wsparcie ze strony polskiej” jest kluczowe.
[...] >>>więcej
"Szybcy i wściekli 8" pobili "Gwiezdne Wojny. W weekend zarobili 532,5 mln dolarów 2017-04-22
Ósma część „Szybkich i wściekłych” (The Fate of the Furious <>) pobiła nawet zeszłoroczny rekord Gwiezdnych Wojen. Nie USA i nie Europa – jak bywało dotąd – a Chiny zagwarantowały najnowszej części „Wszystkich i Wściekłych” rekordowy wynik. Za Wielkim Murem film zarobił aż 190 mln dolarów i to pomimo faktu, że azjatyckie kina oddają producentom nie 50 proc. a 25 proc. zysków z biletów. Na nieprawdopodobny sukces filmu w reżyserii Felixa Garego Graya złożyły się też wpływy z kin w Meksyku - 17,8 mln, w Wielkiej Brytanii - 17 mln, i Rosji - 14,1. Wszystkie części "Szybkich i Wściekłych" zarobiły łącznie aż 4,5 mld dolarów.
[...] >>>więcej
Morawiecki: trzeba zapobiec drenażowi mózgów 2017-04-21
Trzeba zapobiec drenażowi mózgów z Polski, ponieważ to od młodego pokolenia będzie zależeć rozwój gospodarczy kraju - mówił w piątek młodym liderom wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Podkreslił, że okres władzy obecnego rządu pokazał, że "nie tylko państwo nie bankrutuje, ale pojawiło się kilkadziesiąt miliardów więcej". Zwracał uwagę, że nie mamy "deficytu na rachunku bieżącym przez ostatnie 12 miesięcy", co oznacza, że "nie zadłużamy się wobec zagranicy". "Mimo to rośnie liczba miejsc pracy, wzrost gospodarczy oparty jest o zdrowe podstawy i nie tworzymy wyższego deficytu budżetowego" - podkreślał. Natomiast "epoka, w którą teraz chcemy wejść, to mocniejsze szarpnięcie Polski w kierunku modernizacji i daleko posuniętej innowacyjności", czyli "oparcie rozwoju gospodarczego o myśl ludzką, o twórczość, kreatywność i innowacyjność". Chodzi m.in. o to, "byśmy za kilogram polskiego eksportu nie dostawali 1,7 euro, tylko 6 euro albo 7 euro, jak Niemcy, Szwajcarzy czy Koreańczycy".
[...] >>>więcej
Prof. Szwagrzyk: przywróciliśmy imiona i nazwiska naszych bohaterów 2017-04-21
Poznaliśmy dzisiaj twarze naszych kolejnych bohaterów. Przywróciliśmy im imiona i nazwiska - powiedział wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk w piątek podczas ogłoszenia nazwisk 12 kolejnych zidentyfikowanych ofiar totalitaryzmów. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Ich szczątki wydobyto w toku prac prowadzonych przez IPN.
Sa to: Stanisław Bizior ps. Eam, ppłk Wojska Polskiego Stefan Długołęcki, Czesław Duma ps. Nieznany, Czesław Gałązka ps. Bystry, Czesław Guzieniuk ps. Gałąź, Konstanty Kuźmicki, Ludwik Machalski ps. Mnich, Lucjan Minkiewicz ps. Wiktor, Stefan Nowaczek ps. Wilk, Marian Pilarski ps. Grom, Leon Taraszkiewicz ps. Jastrząb oraz Piotr Tomaszycki ps. Gałązka.
Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda, takie momenty jak dziś - "ważne momenty w historii państwa, kiedy państwo wreszcie (...) może pochylić głowę" - są szczególnie ważne przez to, że przywracają honor i godność tym, którzy będą mogli zostać pochowani. Bohaterowie walki o wolną ojczyznę, o niepodległą ojczyznę - jak mówił Andrzej Duda - walczyli przecież "nie tylko o wolność dla siebie, ale dla całego państwa, dla społeczeństwa, a więc dla swoich bliźnich, dla sąsiadów, dla braci".
"W ten sposób Państwo Polskie przywraca godność sobie, że o nich pamięta, że oddaje im ten honor, który zawsze był im należny. To właśnie dlatego jest dzisiejsza uroczystość, jako początek tej ceremonii oddania honoru, pokazania tej godności, jaką oni w sobie niosą. To ten państwowy element, tak ważny dla Rzeczpospolitej" - powiedział prezydent.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Amerykanie rzucili się na "Walentynki"
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
INSTYTUT PIAST zaprasza Polonię do wypełnienia internetowego sondażu POLONIA TODAY
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Zobacz ślub córki prezydenta Busha
Polak zwyciężył w konkursie Nvidii
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |