Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Antoni i Kinga Wyślij » życzenia » kwiaty
Dzisiejsze wiadomości
z Polski
ze Świata
z USA
polonijne
7 dni w skrócie
Przegląd prasy
Nauka i technika
Wiadomości sportowe
Media
Fotorelacje
Tydzień w obrazkach
Imprezy i wydarzenia
Dodaj fotoreportaż
Szukaj w archiwum:
  
Bezpłatna subskrypcja
Kalendarium
Polska Noc Kabaretowa w Chicago
Polska Noc Kabaretowa w Lodi, NJ
Polska Noc Kabaretowa w Nowym Jorku
Prognoza pogody
Kursy walut w NBP
KUPNO SPRZEDAŻ
1$  0.0000 zł 1$  0.0000 zł
1€  0.0000 zł 1€  0.0000 zł
Najnowsze wiadomości
Niepokój w Essen. Zburzą polski kościół, aby zbudować osiedle domów? 2017-07-23
W Essen stoi wiele pustych kościołów, w których nic się nie dzieje. Dlaczego więc nasz? – pytają Polacy. Z tego powodu natychmiast pojawiły się rozmaite spekulacje. W pobliżu kościoła przebiega ulica, która została zdominowana przez społeczność muzułmańską, a około kilometra od katolickiej świątyni budowany właśnie jest meczet. Stąd uzasadnione podejrzenie, że w miejscu kościoła powstanie osiedle, na którym zamieszkają muzułmańscy imigranci – tłumaczą nasi rozmówcy.
W Niemczech w samej tylko rzymsko-katolickiej Diecezji Münster w ciągu ostatnich 13 lat dokonano dekonsekracji 43 kościołów, w Archidiecezji Paderbońskiej 12, w berlińskiej – 20. Świątynie ewangelickie topnieją jeszcze szybciej, tylko w latach 1990-2010 zamknięto 340. Kościoły sprzedawane gminom muzułmańskim to osobny temat, w Niemczech doszło jak na razie do czterech takich transakcji, w samym tylko Hamburgu dwie świątynie chrześcijańskie przebudowano na meczety.
[...] >>>więcej
Michalkiewicz: Niemcy tracą cierpliwość 2017-07-23
Tempus fugit, a czas ucieka – jak powiadają niespełnieni miłośnicy klasycznego wykształcenia – toteż nic dziwnego, że i na odcinku kombinacji operacyjnych w Polsce nastąpiło wyraźne przyspieszenie. Skoro Donald Trump podczas wizyty w Warszawie udzielił „wsparcia” projektowi „Trójmorza”, to w Niemczech zrozumieli, że nie ma co czekać, bo albo wóz – albo przewóz. Zrealizowanie bowiem projektu „Trójmorza”, a więc politycznego porozumienia państw obszaru Europy Środkowej ze Stanami Zjednoczonymi jako protektorem, oznaczałoby trwałe osłabienie hegemonii Niemiec w Europie i fiasko planów budowania IV Rzeszy środkami pokojowymi, w które Niemcy tyle już zainwestowały.
[...] >>>więcej
Atak na ambasadę Izraela 2017-07-23
Do strzelaniny w budynkach ambasady Izraela w zachodniej części stolicy Jordanii doszło w niedzielę wieczorem. W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł w szpitalu Jordańczyk, który padł ofiarą ataku na ambasadę Izraela w Ammanie. Jest to już druga zabita osoba. W szpitalu wciąż walczy o życie Izraelczyk - podaje Reuters powołując się na służbę bezpieczeństwa Jordanii. Na miejscu ataku zginął 17-latek Mohammed Jawawdeh.
[...] >>>więcej
Bakterie kałowe w napojach z fast-foodów 2017-07-23
W lodzie dodawanym do napojów w lokalach McDonald's, KFC i Burger King wykryto bakterie kałowe - donoszą brytyjskie media. Nie dalej jak miesiąc temu konsumentów na Wyspach zelektryzowała wieść o wykryciu bakterii kałowych w mrożonych kawach z brytyjskich placówek Costy, Starbucksa i Caffe Nero.
[...] >>>więcej
Ewakuacja w Warszawie. Znaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej 2017-07-23
Saperzy wywieźli niewybuch znaleziony na terenie budowy nowego osiedla przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie - poinformowała Komenda Stołeczna Policji. Ewakuacja dotyczyła pracownicków banku, klientów i pracowników jednego z supermarketów oraz dwóch stacji benzynowych.
[...] >>>więcej
Protestujący zablokowali Kijowskiego. Krzyczeli: "złodziej" i "zdrajca" 2017-07-23
Na protestach przeciwko reformom sądownictwa pojawia się były szef KOD Mateusz Kijowski. Nie cieszy się on jednak sympatią protestujących, którzy powitali go okrzykami: "złodziej", "zdrajca" oraz "zapłać alimenty".
[...] >>>więcej
Partia Ryszarda Petru tonie w długach 2017-07-23
Nowoczesna ma poważne problemy finansowe, a przed nią trzy kampanie wyborcze. Czy będzie je miała z czego sfinansować? Partia zadłużyła się na kampanię na 1,7 mln zł, jest też winna prawie milion złotych Polsatowi - informuje "Wprost". A to jeszcze nie jest koniec. Jeśli przegra sprawę sądową o przepadek środków wykorzystanych z naruszeniem prawa, będzie musiała zwrócić Skarbowi Państwa blisko 2 mln zł.
[...] >>>więcej
New video released of suspect in 4 attempted rapes in Brooklyn 2017-07-23
The NYPD released new surveillance video in their search for the suspect in a series of attacks on women in Brooklyn. Police say the man attacked four women in Crown Heights on the night of July 12th into the early morning hours of July 13th. In each case, he followed the women into their apartment buildings and tried to sexually assault them. All of the women fought him off.
[...] >>>więcej
Zmowa niemieckich producentów samochodów 2017-07-23
Producenci niemieckich aut na czele z VW czy Mercedesem mieli być w zmowie już od lat. Po tej informacji z niemieckiego tygodnika „Spiegel” kursy ich akcji notowały dziś wyraźne spadki. „Spiegel” napisał, że BMW, Daimler, Volkswagen, Audi i Porsche zaczęły rozmowy w latach 90. w celu skoordynowania działań związanych z technologiami samochodowymi, kosztami, dostawcami, jak również z kontrolą emisji w silnikach Diesla.
[...] >>>więcej
8 milionów dowodów osobistych do wymiany 2017-07-23
Ponad pięć milionów Polaków będzie musiało w tym roku wymienić dowód osobisty. To dlatego, że kończy się dziesięcioletni okres ważności dowodów wykonanych z poliwęglanu. Łącznie z innymi wnioskami, nowy dokument w 2017 roku otrzyma osiem milionów osób - szacuje Ministerstwo Cyfryzacji.
[...] >>>więcej
GUS: statystyczny Polak ma nieco ponad 40 lat 2017-07-23
W 2016 roku statystyczny mieszkaniec Polski miał przeciętnie 40,2 lata - wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego nt. stanu i struktury ludności. Z raportu wynika też, że Polacy się starzeją. Od roku 2000 mediana wieku statystycznego mieszkańca Polski wzrosła o 4,8 lat, a od początku lat 90. ubiegłego wieku - o 7,9 lat.
[...] >>>więcej
Orban: kampania przeciw Polsce nie powiedzie się, bo Węgry są solidarne 2017-07-23
"Inkwizycyjna" kampania prowadzona przeciw Polsce przez Unię Europejską nie powiedzie się, bo Węgry wykorzystają każdą przewidzianą prawem możliwość w UE, by okazać solidarność z Polską, oznajmił w sobotę węgierski premier Viktor Orban.
[...] >>>więcej
Do 1000 EUR dziennie za pobyt na najdroższej plaży 2017-07-23
Najdroższa nadmorska plaża we Włoszech znajduje się w Pietrasanta w Toskanii. Za luksusowe warunki wypoczynku w tzw. prezydenckiej altanie trzeba zapłacić w szczycie sezonu w sierpniu do 1000 euro dziennie, czyli tyle, ile miesięcznie zarabia wielu Włochów.
[...] >>>więcej
Najwięcej dzieci w Polsce rodzi się latem 2017-07-23
Spośród 38,4 mln mieszkańców Polski prawie jedna piąta to dzieci i młodzież. Według danych GUS w 2016 r. 6,9 mln mieszkających w kraju nie ukończyło 18 roku życia. 2,7 mln to dzieci w wieku 0-6 lat. Najwięcej dzieci w Polsce rodzi się latem.
[...] >>>więcej
USA będą eksportować ryż do Chin 2017-07-23
Chiny po raz pierwszy zgodziły się na import ryżu z USA. Porozumienie da dostęp amerykańskim producentom ryżu do jego największego rynku na świecie. W ubiegłym roku Chiny sprowadziły ok. 5 mln ton ryżu. Według prognoz OECD, do 2024 roku średnie spożycie ryżu na osobę w Chinach wyniesie 75 kg rocznie. W USA będzie wynosiło 13 kg, a w Europie 5 kg.
[...] >>>więcej
"Jesteś perłą w życiu mym..." - Wakacje z Panem Bogiem 2017-07-23
Fragment refrenu piosenki, która była przewodnią myślą podczas niedawno zakończonych „Wakacji z Panem Bogiem”, cały czas pobrzmiewa mi w uszach. Organizowane od 10 lat, z inicjatywy ojca Waldemara Łątkowskiego, proboszcza parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy w stanie New Jersey, są perełką w życiu Polonii. To były szczególne wakacje, w których (od 2 do 8 lipca 2017 roku) wzięło udział 120 z dzieci z polonijnych szkół w stanach New Jersey, Nowy Jork, Connecticut i Pensylwania wraz z rodzicami. Wszyscy wspaniale wypoczywali, ale także poświęcali czas na naukę o Bogu i rozszerzanie znajomości języka polskiego.
[...] >>>więcej
Włosi zaostrzają przepisy drogowe 2017-07-22
Nowy przepis, który znajdzie się we włoskim kodeksie drogowym to natychmiastowe zawieszenie prawa jazdy za korzystanie z telefonu lub tabletu podczas prowadzenia samochodu. Ponadto każdy, kto wozi małe dzieci w samochodzie będzie musiał zamontować fotelik z urządzeniem uruchamiającym alarm, gdy dziecko zostanie samo w aucie. Trzeci z nowych przepisów nakazuje zachowanie co najmniej półtora metra odległości od rowerzysty w trakcie jego mijania. Używanie telefonu w trakcie jazdy dotąd było karane mandatem, ale w ostatnim czasie doszło do surowego ścigania tego wykroczenia, ponieważ raptownie wzrosła liczba wypadków spowodowanych przez kierowców z tego powodu.
[...] >>>więcej
Polska trzecim największym eksporterem na rynek węgierski 2017-07-20
Polska awansowała na trzecie miejsce wśród największych eksporterów na rynek węgierski, wyprzedziła m.in. Chiny - poinformowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). Według danych oddziału PAIH na Węgrzech najlepiej sprzedają się pochodzące z Polski wyroby przemysłu elektromaszynowego (42 proc. udziału w eksporcie na Węgry), chemicznego (15 proc.), wyroby metalurgiczne (13 proc.) i artykuły rolno-spożywcze (13 proc.). Szybko rośnie też sprzedaż produktów mineralnych (wzrost o 31 proc. w stosunku rocznym) czy wyrobów przemysłu drzewno-papierniczego (skok o 8 proc. rdr).
[...] >>>więcej
Sejm uchwalił ustawę o Sądzie Najwyższym 2017-07-20
Sejm uchwalił w czwartek nową ustawę o Sądzie Najwyższym, która przewiduje m.in. możliwość przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Teraz ustawa trafi do Senatu. Za ustawą głosowało 235 posłów, przeciw było 192 zaś 23 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu. Nowa ustawa przewiduje m.in. utworzenie trzech nowych Izb SN, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Posłowie wprowadzili ponad 30 poprawek PiS, które wnoszą do ustawy o SN m.in. propozycje zgłoszone przez prezydenta Andrzeja Dudę. Poprawki te - wzmacniają kompetencje głowy państwa i wprowadzają przepis, że Sejm będzie wybierał sędziów członków KRS większością 3/5 głosów.
[...] >>>więcej
Ranking golfistów: Tiger Woods poza tysiącem 2017-07-20
Amerykański golfista Tiger Woods, były lider światowego rankingu przez 683 tygodnie, po raz pierwszy w profesjonalnej karierze znalazł się poza najlepszym tysiącem zawodników. W najnowszym notowaniu plasuje się na 1005. pozycji. 41-letni zawodnik w minionych 33 miesiącach przeszedł cztery operacje kręgosłupa.
[...] >>>więcej
BBC ujawniło kontrakty najlepiej zarabiających gwiazd 2017-07-20
Brytyjski publiczny nadawca BBC ujawnił w środę zarobki swoich najlepiej zarabiających gwiazd. Najwyżej opłacanym okazał się być prowadzący stacji radiowej BBC Radio 2 Chris Evans, który w ciągu roku otrzymał około 2,2 mln funtów. Na drugim miejscu znalazł się prowadzący magazyn piłkarski "Match of the Day" legendarny piłkarz reprezentacji Anglii Gary Lineker, który otrzymał w minionym roku około 1,75 mln funtów.
[...] >>>więcej
GUS: produkcja przemysłowa w czerwcu rdr wzrosła o 4,5 proc. 2017-07-20
Produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 4,5 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 2,7 proc., poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny.
[...] >>>więcej
USA: najmniej „nowych bezrobotnych” od 44 lat 2017-07-20
Liczba osób, które wystąpiły o zasiłek do bezrobotnych, była w połowie lipca najniższa od prawie 44 lat. Oznacza to, że amerykański rynek pracy jest w najlepszej kondycji od ponad dekady. Liczba tzw. nowych bezrobotnych spadła w tygodniu zakończonym 15 lipca o 15 tys. i wynosiła 233 tys.
[...] >>>więcej
Wojciech Szczęsny oficjalnie zaprezentowany w Juventusie 2017-07-20
Wojciech Szczęsny został oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Juventusu Turyn. Polak podpisał kontrakt obowiązujący do 2021 roku. Otrzymał koszulkę z numerem 23. "Stara Dama" zapłaciła za 27-letniego bramkarza 12,2 miliona euro.
[...] >>>więcej
Sondaż: 38 proc. poparcia dla PiS, PO - 19 proc. 2017-07-20
38 proc. osób deklarujących w lipcu gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zamierza głosować na PiS - wynika z sondażu Kantar Public. Na drugim miejscu znalazła się PO z 19 proc. poparciem. Kolejne miejsca zajęły Kukiz'15 - na to ugrupowanie chce głosować 9 proc. i Nowoczesna - 8 proc. Z badania zrealizowanego przez Kantar Public (dawniej Zespół Badań Społecznych TNS Polska) nieco poniżej progu wyborczego znalazłyby się: SLD (4 proc.) oraz PSL (3 proc.) Partia Wolność (dawniej KORWiN) uzyskałaby poparcie 2 proc. głosujących, a Partia Razem i Twój Ruch – po 1 proc.
[...] >>>więcej
MF: nadwyżka budżetowa po pierwszym półroczu wyniosła 5,9 mld zł 2017-07-20
Według szacunkowych danych w okresie styczeń - czerwiec nadwyżka budżetu państwa wyniosła 5,9 mld zł - poinformowało Ministerstwo Finansów w czwartkowym komunikacie. W ustawie budżetowej zaplanowano 59,3 mld zł deficytu w całym 2017 roku.
[...] >>>więcej
Kaczyński: Sądy są dziś barykadą chroniącą system określany jako postkomunizm 2017-07-20
Oni chcą, żeby było tak jak było. Można było skazać panią, która mając cukrzycę zjadła wafelek w markecie i zapomniała za niego zapłacić, a jednocześnie zwalnia się mafie. Tego rodzaju przykładów jest bardzo dużo. Sądy są silne wobec słabych i słabe wobec silnych - stwierdził dziś Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości na antenie TVP. - Polska była w ciągu ostatnich lat ograbiona co najmniej z 220 miliardów złotych - to są wyliczenia premiera Morawieckiego - dodał mówiąc o aferach z czasów koalicji PO-PSL.
[...] >>>więcej
Słodziki tuczą i szkodzą sercu 2017-07-18
Stosowanie sztucznych środków słodzących takich jak: aspartam, sukraloza czy stewia, zwiększa ryzyko otyłości, cukrzycy, nadciśnienia i chorób serca - wynika z badań opublikowanych przez "Canadian Medical Association Journal". Coraz częściej stosowane słodziki mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu poprzez wpływ na metabolizm, mikrobiom jelitowy i apetyt - przekonują naukowcy z kanadyjskiego University of Manitoba.
[...] >>>więcej
Republikanie stracili większość potrzebną do zniesienia Obamacare 2017-07-18
Dwóch senatorów z Partii Republikańskiej wspólnie zapowiedziało, że nie poprze przygotowanej przez Republikanów ustawy o zniesieniu Obamacare i zastąpieniu jej nowymi regulacjami; uniemożliwili w ten sposób przegłosowanie ustawy. Decyzja Mike’a Lee ze stanu Utah oraz Jerry'ego Morana ze stanu Kansas sprawiła, że Senat najprawdopodobniej wróci do głosowania nad ustawą, która wycofuje Obamacare z opóźnieniem.
[...] >>>więcej
Już 33 podejrzanych o korupcję w Elektrowni Szczecin 2017-07-18
11 osób usłyszało zarzuty korupcyjne ws. nieprawidłowości, do których miało dochodzić podczas przyjmowania od dostawców biomasy w Elektrowni Szczecin. Śledztwem objętych jest już łącznie 33 podejrzanych. Według prokuratury ich działalność spowodowała wielomilionowe straty na szkodę Polskiej Grupie Energetycznej, do której należy elektrownia.
[...] >>>więcej
strona główna
Tydzień w obrazkach
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II
Ojciec Bartłomiej wśród kalifornijskich harcerzy
Rekolekcje młodzieży z polskich szkół dokształcających w USA
Piotr Rubik: Każdy nasz koncert jest rozmową z Janem Pawłem II
Krakowianki i Górale w programie świątecznym w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Polka, która uświęciła Chicago
60-lecie Chorągwi Harcerzy w USA; 1952-2012 r.
Do Amerykańskiej Częstochowy przybyli piesi pielgrzymi !!! Strudzeni, ale szczęśliwi...
Wspomnienia uczestników 10-tych już Wakacji z Panem Bogiem
XIV Polonijna Pielgrzymka Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy
Dziękuję Ci Mamo...
Opowieść o prawdziwej miłości w Yonkers
Śniadanie Wielkanocne pod pomnikiem Króla Jagiełły
Kiermasz Wielkanocny w Perth Amboy NJ
Golden Apple dla ANNA-Pol TRAVEL
Rekolekcje Młodych w Amerykańskiej Częstochowie
Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego został napisany w 1797 roku
Zostań obywatelem USA
Zespół Ekumenia wprowadza nas w Adwent
Maria Skłodowska-Curie wspierała program stypendialny dla polskich studentów
Uroczystości 30-lecia Fundacji Jana Pawła II
MAKI w Watykanie
5 lat wakacji z Panem Bogiem
Światowe Dni Młodzieży 2011
Wota w najgłębszym kanionie Ziemi w hołdzie Janowi Pawłowi II i Polsce
Wycieczka do Akwarium w Camden, NJ
Maki wśród 20 tysięcy pielgrzymów w Stockbridge, Massachusetts
Polonijni mistrzowie mowy polskiej zaprezentowali się w Konkursie Opowiadania Legend
Polska ma najlepszych pilotów sportowych na świecie
Rekolekcje Młodzieżowe w Amerykańskiej Częstochowie
Serca dla Babć i Dziadków...
MARSZ DLA ŻYCIA W WASZYNGTONIE
The American premiere of the movie The Way Back
Światowe Dni Młodzieży w Madrycie - Pielgrzymka z Nowego Jorku
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Spotkanie wigilijne w Polskim Radio Nowy Jork 910
Mikołaj i prezenty dla samotnych
ALIZMA: na Wigilię wracamy do domu
Mikołaj w Amerykańskiej Częstochowie
Państwo Józef i Nadia Piotrowscy świętowali 65 rocznicę ślubu
Piłkarki ręczne z New Jersey ruszają na podbój Ameryki
Podaruj polskie książki polonijnym szkołom
66 rocznica Powstania Warszawskiego na Manhattanie...
Podróż marzeń przez Amerykę... w jaskini, na pustyni, w kanionie
Wakacje w U S A
Wesoła Marynarska Wiara na Kolonii w Amerykańskiej Częstochowie
Pierwszy egzamin maturalny w Polskiej Szkole Dokształcającej w Lakewood, NJ
Benedykt XVI: Myli się ten, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy została zakończona
Do Peru ...tylko z ekspertem!
Przywitanie wiosny
Nowa płyta CD zespołu Effatha: Dzielmy się wiarą jak chlebem...
Amerykanie rzucili się na "Walentynki"
Ksiądz Jan Fiedurek odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP
Pan Józef Kowalski świętuje 110 urodziny
Działaczka zdobyła tytuł Miss Ameryki
Premiera iPad firmy Apple
Otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Las Vegas
Białe Jasełka w Lakewood
Pasterka w Amerykańskiej Częstochowie
Boże Narodzenie
Płyta z polskimi kolędami w wykonaniu uczniów szkoły im. Św. Stanisława Kostki z Nowego Jorku
Inauguracyjny rejs największym statkiem pasażerskim świata
Zabawa Andrzejkowa w Lakewood
Andrzejki dla dzieci i młodzieży w Perth Amboy
Bortnik, Baumgartner, Grochecki i Sporek wybrani do Rady Dyrektorów P-SFUK
INSTYTUT PIAST zaprasza Polonię do wypełnienia internetowego sondażu POLONIA TODAY
Lech Wierzyński z California Honeydrops w plebiscycie SF Weekly
Before All Memory Is Lost
Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy
Kolejne udane „Wakacje z Panem Bogiem”
Polki popisały się w America's Got Talent 2009
Dominacja uczucia nad rozumem
19 lat wspaniałej pracy
Radosne chwile w Perth Amboy
Zjazd Polskich Szkół w Amerykańskiej Częstochowie
Ksiądz aresztowany na katolickim uniwersytecie za krytykowanie Baracka Husseina Obamy
Katedra Polska na Columbia University rozpocznie działalność w 2010 r.
Droga Krzyżowa na Manhattanie
Ponownie podium dla PPD Motorsport - Wiktorczyk trzeci w 100 Acre Wood Rally
Pianistka Nina Kuźma-Sapiejewska w New York Times
PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally
W obronie ŻYCIA
Klub Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie
Trzej królowie w Amerykańskiej Częstochowie...
Trzech Króli w kościele św. Szczepana w Perth Amboy
Kolęda w Nowym Jorku
Instalacja nowego proboszcza w Perth Amboy przez Biskupa Bootkoskiego
Święty Mikołaj w Perth Amboy
Rekolekcje adwentowe na Manhattanie
Odkrywać świąteczny nastrój
Wieczór autorski Renaty Leś
Wspólna zabawa andrzejkowa
Storozynski elected President of Kosciuszko Foundation
Jak przygotować młodzież do życia w wierze?
Pierwszy modlitewnik
Polonia świętowała 90. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości
25-lecie CLASSIC TRAVEL
XXVII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej
Sukces Lecha Wierzyńskiego na Rawa Blues
Wakacyjne wspomnienia
71. Parada Pułaskiego na Manhattanie
Platforma Nowej Generacji II na Paradzie Pułaskiego
43. Festiwal Polsko-Amerykański zakończony...
Spotkanie ze Stanisławą Chobian-Cheron - autorką wspomnień pt. Wędrowne maki
Piesza Pielgrzymka z Great Meadows do Amerykańskiej Częstochowy
Wakacje z Panem Bogiem
Kontener darów dla szkoły im. Jana Pawła II w Peru
Kolonia Zuchowa w Duchowej Stolicy Polonii: OLIMPIADA 2008
Zobacz ślub córki prezydenta Busha
Polak zwyciężył w konkursie Nvidii
Benedykt XVI dziękuje za gościnne przyjęcie i zachęca do świadczenia o Chrystusie
Papież Benedykt XVI w USA
Papież Benedykt XVI z najwyższymi honorami powitany w Białym Domu
Jan Paweł II Papieżem Miłosierdzia
Czerwone Gitary w Chicago
Jasełka w Mount Olive
Zasmakować w Chicagowskiej Polonii
Chicagowski rejs z Izbą Gospodarczą
Medale Pro Memoria
XX Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy
Wenecka Noc w Chicago
"Dawna Ameryka" - 41. kolonia zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie
Chicago trophy dla Wisły Kraków
Jezuickie Dni dla Serca
Juwenalia w Chicago
Bajm ponownie w Chicago
Grażyna Auguścik w Chicago
Memorial Day - Zwycięzcy Pamiętani
654 absolwentów z 28 polskich szkół chicagowskich otrzymało dyplomy maturalne
Podhale Golf Club rozpoczął sezon golfiarski
Parada 3-Majowa w Chicago
Parada 3 Maja w Chicago - wszyscy Polacy, to jedna rodzina
Bierzmowanie na Manhattanie
Zion National Park
Death Valley - Dolina Śmierci
Krakowiak z Bostonu
Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
Dzień Matki w Amerykańskiej Częstochowie
Czarna Madonna w sercu Manhattanu
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |