Filmy Książki Prasa Dom Delikatesy Dewocjonalia Kwiaty Podróże Internet TV Zakupy w USA
Imieniny obchodzą: Joanna i Milena Wyślij » życzenia » kwiaty
Szukaj w archiwum:
  
Biblioteka
Literatura polska
Poezja
Bajki
Varia
Archiwalia
Video
Foto
Wiadomości
Rozrywka
Porady
Archiwum wiadomości
Film o Papieżu przybliży cudzoziemcom historię Polski
Piotr Adamczyk, odtwórca roli Karola Wojtyły we włoskim filmie telewizyjnym, powiedział IAR, że bardzo obawiał się tej roli. Jak mówi, trudno przecież pokazać człowieka, który osiągnął najwyższy stopień duchowości, obdarzonego tak wielką charyzmą.
Białe marsze i nocne czuwania Polaków
Cała Polska oddała hołd papieżowi. O 21.37, w godzinę śmierci papieża, wielu Polaków zgasiło na 5 minut światła w swoich domach. W oknach paliły się znicze, symbolizując duchową więź z Janem Pawłem Drugim. Ponad 100 tysięcy osób uczestniczyło w Białym Marszu Papieskim w Warszawie. Pochód wdzięczności dla Jana Pawła II wyruszył z Placu Piłsudskiego, a o godzinie 21:37 wszyscy spotkali się przed Kościołem świętej Anny.
Opublikowano Testament Papieża Jana Pawła II
W Watykanie został opublikowany testament Jana Pawła II. Dokument spisywany etapami w latach 1979-2000 zaczyna się słowami "Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan wasz przybędzie".
Polonijna Msza żałobna za Papieża w Tokio i Sydney
W Tokio w mszy żałobnej za Papieża wzięła udział japońska Polonia. Do kościoła przy uniwersytecie katolickim przybyło około 200 Polaków z okolic Tokio. Mszę koncelebrował duszpasterz polskiej parafii, ojciec Tadeusz Obłok, asystowali mu trzej księża, mieszkający w Japonii.
Mer Paryża nie dał zgody na transmisję uroczystości z Watykanu
Socjalistyczny mer Paryża Bertrand de la Noe nie zgodził się na publiczną transmisję uroczystości pogrzebowych Jana Pawła II. Na pogrzeb Papieża wyjeżdżają do Rzymu tłumy Francuzów. Zorganizowania transmisji uroczystości na stadionie lub jednym z placów Paryża domagali się opozycyjni, centroprawicowi członkowie władz miasta oraz młodzi katolicy.
Sąd Lustracyjny: Moczulski agentem SB
W latach 1969-77 Leszek Moczulski był agentem SB – uznał w środę Sąd Lustracyjny. Zarazem podkreślił, że w kwietniu 1977 r. Moczulski "zdecydowanie przeszedł do opozycji". Wyrok nie jest prawomocny. Historyczny lider KPN zapewnia, że nigdy nie był agentem i zapowiada apelację do sądu II instancji.
Wielka Narodowa Msza święta w Warszawie
Ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w Narodowej Mszy świętej za duszę Jana Pawła II w Warszawie. Eucharystii, koncelebrowanej na Placu Piłsudskiego przez kilkudziesięciu biskupów i blisko 250 księży, przewodniczył prymas Polski, kardynał Józef Glemp. Mszę rozpoczęły hymny Polski i Stolicy Apostolskiej.
Pogrzeb Papieża Jana Pawła II w piątek
Pogrzeb Jana Pawła II odbędzie się w piątek o 10-tej. Termin pochówku został potwierdzony przez rzecznika Watykanu, Joaquina Navarro-Vallsa. Papież zostanie pochowany w krypcie Bazyliki Świętego Piotra.
Krytyczna noc w Watykanie
Stan zdrowia Jana Pawła II jeszcze bardziej się pogorszył - poinformował wieczorem rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls. Doszło do niewydolności najważniejszych organów, jak również nasiliły się problemy z sercem i układem oddechowym. Wystąpił dalszy spadek ciśnienia, papież ma płytki oddech. Nie pracują właściwie serce i nerki.
Świat modli się za papieża
Katolicy na całym świecie modlą się o zdrowie Jana Pawła II. W Watykanie na placu Świętego Piotra zgromadziło się około 10 tysięcy ludzi, czekających na informacje o stanie zdrowia papieża i modlących się w milczeniu.
Papież w stanie krytycznym
W pierwszym podanym dziś komunikacie rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls ujawnił, że w czwartek papież przeszedł kryzys kardiologiczny i lekarze zdecydowali o użyciu respiratora. Navarro-Valls dodał, że Jan Paweł II jest przytomny i spokojny, ma jasny umysł. Mimo swego stanu, jeszcze o godz. 6.00 rano odprawił Mszę Świętą.
Gwałtownie pogorszył się stan Ojca Świętego
Według włoskiej agencji prasowej ANSA, z papieżem jest bardzo źle. Katolicka Agencja Informacyjna powołując się na osobę z najbliższego papieskiego otoczenia podała, że stan zdrowia papieża zdecydowanie się pogorszył, ale nie jest krytyczny.
Papież schudł 19 kilogramów
Jan Paweł II schudł 19 kilogramów po operacji, którą przeszedł 5 tygodni temu. Informację podały źródła watykańskie. Tak nagły spadek wagi przyczynił się do wczorajszej decyzji lekarzy o odżywianiu papieża za pomocą specjalnej sondy nosowo-żołądkowej.
Partia do robienia pieniędzy
"Rzeczpospolita" pisze, że liderzy Stronnictwa Demokratycznego mogą zarabiać na nieruchomościach, które ich partia zdobyła w czasach PRL-u. Według dziennika, umożliwia im to luka w przepisach.
Zamach na papieża organizowało KGB
Nowe dokumenty znalezione w archiwach NRD-owskiej Stasi potwierdzają, że zamachu na papieża dokonano na zlecenie radzieckiej KGB. Według tych dokumentów, w organizacji zamachu w 1981 roku brały udział służby specjalne z trzech krajów byłego bloku wschodniego. KGB - czyli służby byłego Związku Radzieckiego - zleciły zamordowanie papieża bułgarskim agentom.
60 procent Polaków żyje poniżej minimum socjalnego
Co trzecia polska rodzina zalega z czynszem, a co dziesiąta nie płaci wcale - pisze "Trybuna" powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego. Gazeta pisze, że na komorne nie stać wielu rodzin, które jeszcze w latach 90-tych zaliczano do klasy średniej. Ponad 60% Polaków żyje poniżej minimum socjalnego.
Włoska telewizja wemitowała film o papieżu
Włoska telewizja publiczna RAI wyemitowała w niedzielę film o Janie Pawle II. Złożyły się na niego migawki z papieskich podróży z archiwów watykańskich oraz ze zbiorów osób prywatnych. Film opowiada o 26 latach pontyfikatu. Nie ma komentarza, narracja jest skąpa. Główną rolę odgrywają obraz i dźwięk - czyli twarz i głos Jana Pawła II.
Uroczystości wielkanocne w Sanktuarium Łamania Chleba
W Poniedziałek Wielkanocny w Ziemi Świętej wspomina się spotkanie Jezusa Zmartwychwstałego z dwoma uczniami przy łamaniu chleba. Według Ewangelii świętego Łukasza doszło do niego w Emaus, małej wiosce, oddalonej o 60 stadiów, czyli około 10 kilometrów od Jerozolimy.
Milczące Urbi et Orbi papieża
Jan Paweł II pojawił się w oknie swojego apartamentu w Watykanie i z trudnością udzielił zgromadzonym na placu Świętego Piotra błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i Światu. Na placu przed bazyliką watykańską wśród kilkudziesięciu tysięcy ludzi radość z ujrzenia papieża mieszała się ze smutkiem i szlochem wiernych.
Video TVP
Wigilia paschalna
W Wielką Sobotę jedyną ceremonią w Watykanie będzie wieczorna wigilia paschalna pod przewodnictwem kardynała Josepha Ratzingera. Prefekt Kongregacji nauki wiary w zastępstwie Jana Pawła II odprawi jedną z najbardziej przejmujących liturgii w roku. Rozpocznie ją poświęcenie ognia w przedsionku bazyliki watykańskiej i zapalenie paschału.
Archiwum wiadomości - od 1 do 20 (razem 335)
Strony:
1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 następna
strona główna powrót
| O portalu | Bezpieczeństwo | Prywatność | Pomoc | | Poślij znajomym | Startuj z NY.PL |